Do grona tegorocznych faworytów do zdobycia czempionatu w Lidze Mistrzów bukmacherzy typują jak zwykle największych gigantów, czyli Real Madryt, Barcelonę, Manchester United, Chelsea Londyn i innych. Walka zapowiada się naprawdę porywająco.

Ogólnodostępna publiczna „Dwójka” kolejny raz transmitować będzie jedno spotkanie w kolejce w danym tygodniu oraz skróty meczów z bramkami, jednak wyłącznie telewizja „n” relacjonowała będzie z polskim komentarzem wszystkie batalie Ligi Mistrzów.

>>> Messi zarobi ponad 100 tys. zł dziennie

Najkorzystniej pod względem kosztowym w zestawieniu wypada Telewizja na Kartę z miesięcznym abonamentem jedynie 16 złotych, dzięki czemu możliwy będzie odbiór aż 28 kanałów telewizyjnych (w tym 10 kanałów podstawowych takich jak: TVP1, TVP 2, TVP Kultura, TV Polonia, TVN, TVN 7).

Największą zaletą tego rodzaju oferty jest to, że podobnie jak w przypadku ofert kart pre-paid z telefonii komórkowej, nie ma sztywnego okresu obowiązywania umowy – jeżeli w odpowiednim czasie nie doładujesz konta przestanie ono bez żadnych skutków być ważne. Wymiernym kosztem jest jednak zakup dekodera wynoszący od 190 zł za dekoder Digit S2-CD (bez wyświetlacza) do 210 zł za dekoder Globo Opticum X10 (z wyświetlaczem).

>>> Sportowcy którym biznes nie straszny

Kolejną propozycją może być zakup pakietu telewizji n, którego cena rozpoczyna się od 38 złotych z dostępem do 40 kanałów TV. Niewątpliwą wadą tego rozwiązania jest jednak w stosunku do oferty „na kartę” fakt, że należy podpisać umowę (standardowo na 24 miesiące, jednak dla umów zawieranych przez Internet okres ten skracany jest o połowę do 12 miesięcy).

Poza ceną miesięcznego abonamentu (kosztu doładowania), którego koszty oscylują wokół kilkunastu-kilkudziesięciu złotych, dodać należy koszt zakupu/wynajmu dekodera (w opcji z nagrywaniem dla umów zwykłych, tj. nie „na kartę”). Poza okresem trwania umowy i kosztem wynajmu/zakupu dekodera ważne są też koszty, rzadziej eksponowane w materiałach reklamowych takie jak np. jednorazowa opłata za aktywację dekodera (przy ofercie pakietu telewizji n jest to aż 99 złotych!).

Jednak czym są te wydatki w porównaniu z emocjami jakie przeżyjemy oglądając ze znajomymi najlepszych „kopaczy” świata toczących spektakularne boje, o których mówić będzie nazajutrz cała Europa a wspominać nasze wnuki? Szkoda, że znów bez naszych, ale na to szansa przyjdzie już… w przyszłym roku.

p