Lista przedmiotów związanych z Jacksonem, na sprzedaży których wystawiający zarobią krocie, stale się wydłuża. Oprócz tradycyjnych płyt, kaset VHS, plakatów czy pudełek z podobizną króla popu, znajdziemy także domeny w różnych kombinacjach z nazwiskiem artysty (np. michalejacksonisdeath.pl, by - jak zapewnia autor aukcji - uczcić śmierć piosenkarza), naklejki na szybę samochodu z napisem "Michael We Love You" czy "Nieśmiertelny kubek Michaela Jacksona" za jedyne 24 zł - wylicza portal media2.pl.

>>> Organizator koncertów króla pop splajtuje

Każdy, nawet najbardziej wybredny kupujący, znajdzie coś dla siebie. Przykładem jest choćby "Ściereczka do okularów wykonana z mikrofibry", oczywiście z podobizną ikony popkultury. Co ciekawe za 50 zł kupimy na polskim e-Bay'u wydanie DZIENNIKA z informacją o śmierci Jacksona na czołówce. Nieco więcej wydamy na jedno z wydań "Vivy!" z 1997 r. z piosenkarzem na okładce.

Niektórzy handlujący poszli nawet o krok dalej i żerują na śmierci idola milionów. Mimo iż nie mają do zaoferowania niczego z Jacksonem, to i tak zamieszczają jego nazwisko w tytule aukcji lub podpisują się imieniem i nazwiskiem piosenkarza, tylko po to, by zwiększyć liczbę odwiedzin na swojej stronie.