Nie mozna oceniać książki po okładce. Mimo, że nowy iPhone wygląda tak jak stary, to jego środek przeszedł całkowitą metamorfozę. Apple zapowiada, że nowy telefon pozwala uruchamiać programy 2 razy szybciej, do tego dużo łatwiej jest wczytać załączone do maili dokumenty.

iPhone obsługuje też gry oparte na OpenGL 2.0, co oznacza, że stanie się prawie przenośną konsolą do gier. Do tego wbudowano mu szybki modem HDSPA, a także, czego w poprzednich modelach nie było, kamerę wideo. Choć, trzeba przyznać, że przy Samsungu Pixon2 z 12 megapikselową matrycą, to 3 megapikselowa matryca iPhone'a, wrażenia nie robi. Telefonem da się też sterować głosem.

>>>Jest przeciek. Zobacz nowego iPhone'a

Apple nie byłby sobą, gdyby telefonu nie wyposażono w bezsensowne gadżety. Dlatego szczyci się, że ich największym osiągnięciem jest wbudowanie do aparatu... kompasu.

iPhone 3GS dłużej pracuje na bateriach. Jego twórcy przekonują, że telefon zapewnia 9 godz. rozmów za pomocą Wi-Fi, 10 godz. odtwarzania wideo, 30 godz. audio, 12 godz. rozmów przez 2G i 5 godz. rozmów przez 3G.

Ile kosztuje nowy telefon? 199 dol. za wersję 16 GB oraz 299 dol. za model 32 GB. A jeśli nie potrzebujemy możliwości 3G S, możemy wybrać iPhone'a 3G w wersji 8 GB, który kosztuje odtąd 99 dolarów. Jego premierę przewidziano w USA na 19 czerwca. Kiedy trafi do Polski, nie wiadomo.