p

Rynek oczekuje, że premiera nowego iPhone nastąpi na odbywających się od 8 do 12 czerwca w San Fracisco konferencji Apple. Z tego co już wiadomo ma on mieć - w zależności od wersji - 32 GB lub 16 GB pamięci i aparat 3,2 megapikseli. Najnowszy iPhone będzie wyposażony w kompas, a czas pracy bez potrzeby ładowania baterii ma się wydłużyć o połowę w stosunku do obecnie oferowanego modelu.

>>> Polacy wreszcie skorzystają z iTunes

"Jak najbardziej deklarujemy chęć wprowadzenia do oferty nowego iPhone. Niestety żadnych dodatkowych informacji na ten temat teraz nie możemy udzielić" - mówi "Gazecie Prawnej" Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy Telekomunikacji Polskiej, której częścią jest PTK Centertel, operator sieci Orange.

Odpowiedź Polskiej Telefonii Cyfrowej na nasze pytanie, czy chce wprowadzić do oferty nowego iPhone była bardzo oszczędna. "Z zasady nie komentujemy żadnych spekulacji na temat produktów innych firm" - mówi Andrzej Pomarański, z biura prasowego PTC.

Wszystko wskazuje na to, że iPhone 3.0 będzie także w Erze, która jest częścią grupy T-Mobile. W wyniku błędu austriacki T-Mobile na chwilę na stronie WWW tego operatora pojawiła się informacja o iPhone. W przeszłości nowe modele takich multimedialnych telefonów były na obu rynkach wprowadzane mniej więcej w tym samym czasie.

>>> Sprzedaż iPhone wzrosła dwukrotnie

W Polsce jest ponoć 100 tys. iPhone'ów. Do końca marca Apple na całym świecie sprzedał blisko 22,2 mln tych multimedialnych telefonów. Sprzedaż iPhone 1.0 zaczęła się w końcu czerwca 2007 roku, a w lipcu 2008 roku pojawił się na rynku iPhone 2.0.

W ubiegłym tygodniu francuski Orange poinformował, że sprzedał już 1 milion iPhone. Ile tych telefonów sprzedano w Polsce? "Tradycyjnie nie podajemy dotychczasowych wyników sprzedaży tego aparatu przez Orange w Polsce" - mówi Wojciech Jabczyński. Także Era nie ujawnia takich danych. W mediach pojawiały się szacunki, że łączna sprzedaż w obu sieciach przekroczyła w 2008 roku 100 tys. sztuk.

>>> Więcej na forsal.pl