Niektóre banki umożliwiają też bezprowizyjne korzystanie z bankomatów obcych sieci. Na przykład klienci mBanku mogą cieszyć się tym przy wypłacie środków z maszyn BZ WBK. Wiele banków ma też podpisane umowy z sieciami bankomatów: Euronet, Cash4You czy ecard. Najłatwiej jest znaleźć maszyny tej pierwszej firmy, jest ich w całym kraju ponad 3 tysiące.

>>> Zagraniczne banki znikną z Polski

"W najlepszej sytuacji są osoby posiadające konto w Alior Banku i Banku Nordea. Nie muszą się oni przejmować kosztami wypłat, gdyż bez prowizji mogą korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce, a w Aliorze także na całym świecie" - czytamy w analizie Expandera przygotowanej dla serwisu bankier.pl. Podobnie jest w Volkswagen Banku, ale zmieni się to z końcem lipca.

>>> Dobra lokata tylko przez internet

Powodów do narzekań nie mają też klienci BOŚ i Toyota Banku. W tym pierwszym można dokonać czterech "obcych" wypłat w miesiącu, nic za to nie płacąc. Natomiast w Toyocie o jedną trzecią mniej.

Klienci Banku Pocztowego, BGŻ i Kredyt Banku też są w dobrej sytuacji. Banki te mają podpisane umowy z innymi instytucjami i sieciami bankomatów. Nie mogą narzekać również klienci PKO BP i Pekao. Co prawda ten pierwszy bez prowizji pozwala wypłacać środki tylko z własnych bankomatów, a Pekao ma umowę tylko z Euronetem. Nie można jednak zapomnieć o tym, że banki te posiadają bardzo dużo własnych bankomatów, także w mniejszych miejscowościach.