Do podstawowej ceny przewoźnicy coraz częściej doliczają nam różne opłaty. Można ich uniknąć, ale trzeba wykazać się bystrością. Nie można mówić, że jesteśmy nabijani w butelkę. Jednak przewoźnicy starają się przekonać nas do skorzystania z różnych usług, a dobrze jest wcześniej zastanowić się, czy ich potrzebujemy.

Przyjrzeliśmy się lotom, których ceny wydają się atrakcyjne. Podana suma uwzględnia, o ile takie występują, opłatę za bagaż rejestrowany i prowizję za dokonanie płatności kartą lub przelewem (wybieramy tańszą możliwość).

Większość z nas myśli o słonecznym urlopie gdzieś na południu Europy. Choć w miesiącach wakacyjnych loty w tych kierunkach, nie należą do najtańszych, to można znaleźć dość atrakcyjne oferty. Niewiele wydamy na lot do Mediolanu. Wizzair oferuje bilet powrotny z Katowic za 220 złotych. Choć nie powinniśmy tam narzekać na brak słońca, a to miasto warto zobaczyć, to do nadmorskich kurortów stamtąd daleko. Osobom, które są spragnione tego typu wypoczynku należy polecić lot liniami Norwegian. Z tym przewoźnikiem możemy udać się do chorwackiego Splitu za 522 złote. Ponad 200 złotych więcej zapłacimy gdy polecimy, też z Norwegian, do Aten.

Nie do pogardzenia są też oferty tradycyjnych przewoźników. Na przykład w polskich liniach LOT kupimy bilet powrotny do Barcelony za 753 złote.

Ceny wybranych połączeń powrotnych

Relacja

Przewoźnik

Cena

Data wylotu

Data powrotu

Gdańsk-Geteborg

Wizzair

240 zł

sobota, 8 sierpnia

sobota, 15 sierpnia

Wrocław-Glasgow

Ryanair

374 zł

niedziela, 16 sierpnia

niedziela, 23 sierpnia

Katowice-Mediolan

Wizzair

220 zł

piątek, 17 lipca

niedziela, 26 lipca

Warszawa-Barcelona

Lot

753 zł

wtorek, 14 lipca

piątek, 24 lipca

Warszawa-Split

Norwegian

522 zł

środa, 19 sierpnia

środa, 26 sierpnia

Warszawa-Ateny

Norwegian

747 zł

środa, 13 sierpnia

piątek, 21 sierpnia

Oferty aktualne na dzień 19 maja. Podane ceny uwzględniają, o ile takie występują, opłątę transakcyjną (możliwie najtańszą) i opłatę za jeden bagaż rejestrowany.

Można polecieć na wakacje za niewielkie pieniądze. Trzeba tylko wykazać się pewną ostrożnością aby nie być zaskoczonym przez dodatkowe koszty. Przyda się też trochę elastyczności np. lot w czwartki jest zwykle tańszy niż w piątki. Szukajmy więc dogodnego, ze wszech miar, połączenia i lećmy na ciepłe wakacje.