Skarbiec TFI jest posidaczem obligcji o łącznej wartości 5 milionów złotych - donosi "Puls Biznesu". Reporter wypuścił te obligacje w listopadzie 2006 roku i miał je wykupić 17 lisotpada 2008 r. Miesiąc przed tą datą, przesunął termin o dwa lata. Reporter zobowiązał się wykupić część z nich do 31 marca 2009 r., potem zaś zmienił datę na koniec kwietnia. Do tej pory nie wywiązał się jednak z tych zobowiązań.

Stąd Skarbiec TFI, w celu ochrony interesów swoich klientów, zamierza złożyć wniosek o upadłość spółki. Nie trafił on jednak jeszcze do sądu - wynika z informacji "Pulsu Biznesu".

>>>H&M po cichu przestawia swój biznes

"Dołożymy wszelkich starań, aby spółka mogła funkcjonować. Może się jednak okazać, że postępowanie układowe będzie konieczne. Obligacji nie wykupiliśmy z powodu problemów z płynnością" — mówi "Pulsowi Biznesu" Marcin Juzoń, prezes Reportera.

Spółka nie podda się tak łatwo. 18 maja ma się odbyć walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym ma głosować nad podwyższeniem kapitału z 2,85 mln zł do 14,25 mln zł. Trudno jednak powiedzieć, czy tak duża emisja się powiedzie. Kilka tygodni temu, Mariusz Klimek, właściciel Reportera, ogłosił, że może sprzeda część swych udziałów, by zdobyc pieniądze na ratowanie firmy

>>>Napij się burbona i przymierz dżinsy