Zgodnie z prawem każdy może odliczyć ulgę na internet. Nie będzie to jednak dotyczyć klientów TP, którzy posiadają multipakiet tp lub neostradę z telewizją - donosi Money.pl. Dlaczego? Pakiety te obejmują nie tylko dostępu do internetu, lecz także m.in. do telewizji czy tradycyjnej telefonii. Telekomunikacja wystawia jednak faktury łącznie na wszystkie usługi, nie wyszczególniając internetu. W takim przypadku Urząd Skarbowy nie może przyjąć rachunku do rozliczenia podatkowego. "Warunkiem skorzystania z ulgi jest posiadanie dokumentu stwierdzającego poniesienie wydatków na internet. Dotyczy to również multipakietu, gdy na fakturze VAT jest podana oddzielna cena za internet" - dowiedział się DZIENNIK w Ministerstwie Finansów.

>>>Odlicz zmarłego męża od podatku

Jak się okazuje, problem ten pojawia się nie pierwszy raz. Już w zeszłym roku klienci TP, którzy posiadali multipakiet tp lub neostradę z telewizją, nie mogli odliczyć ulgi na internet. Według Money.pl w zeszłym roku rzecznik prasowy TP Wojciech Jabczyński zapewniał, że Telekomunikacja rozwiąże problem z fakturami. "Zastanawiamy się, jak tę kwestię rozwiązać, ale nie wiadomo, kiedy uda nam się to zrobić" - powiedział dla portalu Money.pl. - "Dostrzegamy niedogodność dla klientów i rozważamy wprowadzenie takiego rozwiązania, które mogłoby ich usatysfakcjonować".

>>>Przez internet firmy łatwo nie założysz

Wiadomo jednak, że na razie zmiany sposobu wystawiania faktur nie będzie. "Na razie nie możliwe jest wprowadzenie zmian na fakturach" - mówi dziś Money.pl Maria Piskier z biura prasowego TP.