Fundacja Cariverona ma 6 proc. akcji UniCredit i jest największym akcjonariuszem banku. - Fundacja musiała zdecydować, czy wybiera finansowe wsparcie banku, czy regionu. Zdecydowała się na to drugie – powiedział Flavio Tosi, burmistrz Werony i przedstawiciel fundacji.

Podkreślił jednak, że decyzja o nie uczestniczeniu w podwyższeni kapitału banku nie oznacza braku zainteresowania jego przyszłością. - Jesteśmy wiodącym akcjonariuszem i bardziej niż kiedykolwiek chcemy chronić bank przed ryzykiem przejęcia, co przy obecnych cenach jest możliwe – powiedział Tosi.

Włoska prasa napisała w weekend, że obligacje UniCredit wartości 500 mln euro, których nie chce nabyć Cariverona, może kupić włoska fundacja CRT, Bank centralny Libii lub niemiecki Munich Re. Bank centralny Libii posiada 4,6 proc. akcji UniCredit, jest drugim pod względem wielkości akcjonariuszem UniCredit.

Grupa UniCredit to międzynarodowy bank, który jest obecny w 19 krajach. Obsługuje ok. 30 mln klientów. W Polsce grupa jest strategicznym akcjonariuszem banku Pekao. Jest posiadaczem prawie 60 proc. akcji.