Wypoczywać będziemy raczej w kraju, przeważnie nie dłużej niż dwa tygodnie, w większości w towarzystwie partnera lub rodziny - wynika z badania przeprowadzone przez money.pl wśród czytelników serwisu. Statystycznie wygląda to tak: 30 proc. nie planuje urlopowego wyjazdu, a 40 proc. spędzi wakacje w kraju. Tylko co piąta osoba wybiera się na urlop dłuższy niż dwa tygodnie. Na wyjazd zagraniczny zdecydowało się 34 proc. ankietowanych. Nieliczni wyjeżdżają za granicę aby zarobić. Tylko 3 proc. wyjedzie na saksy.

>>> Oto 10 najdroższych miejsc na wakacje

Większość z nas ma zamiar wydać ok. tysiąc złotych na wyjazd krajowy oraz dwukrotnie więcej na zagraniczny. Jednak co dziesiątej osobie udaje się zorganizować wyjazd zagraniczny za mniej niż tysiąc złotych.

Co dziesiąta osoba jedzie na krajowe wakacje samotnie. Za granicę bez towarzystwa wybiera się tylko 6 proc. ankietowanych. Odsetek ten rośnie zwłaszcza wśród młodych ludzi. Najczęściej jednak wybieramy się na wakacje w dwie, trzy osoby.

Jako cel krajowych wakacji wybieramy zwykle Bałtyk i jeziora. "W zdecydowanej mniejszości są miłośnicy górskich wędrówek czy odwiedzających inne miasta" - czytamy w serwisie money.pl Gdy udajemy się za granicę to zwykle do Chorwacji i Hiszpanii. Zainteresowaniem cieszy się też, zwłaszcza wśród młodych ludzi, Egipt.

>>> Oto pięć najlepszych miejsc nad Bałtykiem