"Aby uaktywnić konto BZ WBK 24, należy kliknąć poniższe łącze i wprowadzić numer karty na wyświetlonej stronie w celu potwierdzenia BZ WBK 24" - maile takiej treści dostają klienci BZ WBK. Jak podaje tvn24.pl, odsyłacz przenosi klienta do podstrony, gdzie czekają już puste pola na numer PIN i numer karty.

Serwis do złudzenia przypomina stronę banku. Jednak wystarczy przyjrzeć się adresowi strony - jest dość dziwny, a to dlatego, że serwis jest umieszczony na serwerze kolumbijskiego szpitala.

Bankowcy ostrzegają: to oszuści! Apeluje do klientów, by nie odpowiadali na takie wiadomości. "Bank nie żąda od klienta podawania numeru karty, a już absolutnie nigdy nie żąda podawania numeru PIN. Znany jest on tylko klientowi, bank nie zna tego numeru. To jest działania przestępcze" - podkreśla w TVN CNBC Biznes Piotr Gajdziński, rzecznik prasowy BZ WBK.

Specjalny komunikat znalazł się już także na stronach internetowych banku. "Prosimy nie podawać, nie wpisywać, nie uzupełniać żadnych danych, o jakie proszą autorzy maila z linkiem. Nasze służby IT wspólnie z organami ścigania zajmują się już wyjaśnianiem sprawy i blokowaniem serwerów, z których wysłano maila" - zapewniają pracownicy banku.