Zestawienie opiera się na informacjach, jakie firmy przedstawiły amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC) między 1 stycznia a 30 kwietnia tego roku. Przedstawione sumy zawierają między innymi pensje, bonusy, przybliżoną wartość opcji na akcje ich przedsiębiorstw oraz premie szefów spółek.

Najlepiej opłacanym prezesem jest Carol Ann Bartz, szefowa Yahoo Inc., która zarobiła w 2009 roku 47.2 miliony dol. Na drugim miejscu znalazł się Leslie Moonves, prezes CBS Corp.; zapłacono mu 42.9 milionów dol.

Marc Casper z Thermo Fisher Scientific Inc., zarobił 34.1 milionów dol. i znalazł się na trzecim miejscu w rankingu AP. Za nim plasują się Philippe Dauman z Viacom Inc. (33.9 mln dol.) i J. Raymond Elliott, szef Boston Scientific Corp (33.3 mln dol.).

Prezes produkującej papierosy firmy Philip Morris International Inc., Louis Camilleri zajął dziesiąte miejsce na tej liście (24.4 mln dol.). Najgorzej zarabiającym prezesem 2009 roku był Steve Jobs, szef Apple Inc., który otrzymał tylko 1 dolara.

Na drugim i trzecim miejscu listy najgorzej nagradzanych prezesów znaleźli się Kenneth Lewis z Bank of America Corp. i Vikram Pandit z Citigroup Inc., którzy zarobili odpowiednio ponad 32 tys. dol. i niespełna 129 tys. dol.