Dziennik.plNews

Piątek, 25 maja 2012

Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 23°C

USA zapłacą fortunę za loty w kosmos

2010-04-09 | Ostatnia aktualizacja: 22:05 | Komentarze: 0 | skomentuj

Moskwa już liczy gigantyczne pieniądze, które Amerykanie zapłacą za podróże rosyjskimi statkami na orbitę. Wszystko przez to, że po skasowaniu wahadłowców, jedynym środkiem transportu na Międzynarodową Stację Kosmiczną są rosyjskie statki kosmiczne.

Pogoda

POLSKA

Piątek 2012-05-25

temp. min 3°C max. 25°C
opady: brak

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Transport jednego amerykańskiego astronauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną będzie kosztował NASA w latach 2013-2014 blisko 56 mln dolarów.

Amerykańska Agencja Aeronautyki i Badania Kosmosu (NASA) podpisała z Federalną Agencją Kosmiczną Rosji (Roskosmos) porozumienie o przedłużeniu jeszcze na dwa lata okresu transportowania statkami Sojuz astronautów USA na Międzynarodową Stację Kosmiczną (International Space Station - ISS).

Zgodnie z zawartym kontraktem w latach 2013-2014 koszt kosmicznych przewozów wzrośnie dwukrotnie i wyniesie 55,8 mln dolarów za każdego z sześciu amerykańskich astronautów - poinformował przedstawiciel NASA John Ambrick.

Obecnie przetransportowanie jednego astronauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną kosztuje NASA 26,3 mln dolarów. Ambrick oświadczył, że koszty przelotu wzrosną, ponieważ Rosjanie będą musieli zbudować nowe statki do zrealizowania dodatkowych przelotów.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Gospodarcze

    Najczęściej komentowane

    «