Zepchnął on na drugie miejsce założyciela Microsoftu Billa Gatesa, który ma na koncie 53 mld dol. Trzecie miejsce na liście Forbesa zajmuje inwestor Warren Buffett z 47 mld dol.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się też Mukesz Ambani stojący na czele indyjskiego koncernu chemicznego Reliance Industries, pochodzący również z Indii Lakszmi Mittal, założyciel giganta stalowego ArcelorMittal, Amerykanin Lawrence Ellison kierujący firmą informatyczną Oracle, Francuz Bernard Arnault zarządzający koncernem LVMH (m.in. marka Louis Vuitton), Brazylijczyk Eike Batista, którego kapitał pochodzi głównie z przemysłu wydobywczego, hiszpański potentat w dziedzinie mody Amancio Ortega i Niemiec Karl Albrecht, współzałożyciel sieci supermarketów Aldi.

Wspólnie 10 najbogatszych ludzi zebrało 342 mld dol., czyli 88 miliardów więcej niż przed rokiem. Przeciętny miliarder ma 3,5 mld dol.

Pierwszą z 89 kobiet na liście Forbesa jest Christy Walton, która odziedziczyła fortunę po swoim mężu, założycielu sieci supermarketów Wal-Mart. Zajęła ona 12. miejsce. Kobiet, które same zrobiły fortunę, jest na liście 14, z czego połowa pochodzi z Chin.

Po krachu z 2009 r. na świecie wciąż jest ponad 1000 miliarderów, jak oblicza Forbes. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy było ich 793, ale mniej niż w 2008 r., kiedy było ich 1125.