Najdroższym domem świata jest "Antilla" z Mombaju. Rezydencja wyceniana jest na miliard dolarów. To 27 piętrowa wieża o powierzchni aż 3,7 tysiąca metrów kwadratowych, w której każda kondygnacja ma własny, niepowtarzalny wygląd. Budynek należący do Mukesha i Nity Ambani obsługuje aż 600 służących pisze "brytyjski "Times".

Na drugim miejscu jest Villa Leopolda na Riwierze. Warta jest jednak tylko połowę Antilli. DOm powstał w 1902 na specjalne życzenie władcy Belgii, Leopolda II - obecnie jej właścicielką jest Lily Safra. Powierzchnia pałącu to 7,4 tysiąca metrów kwadratowych. Jest w niej 19 sypialni, kilka kuchni, sala kinowa, tor kręglowy. W ogrodach znajdziemy domki dla gości i kilkanaście basenów kąpielowych.

Trzecim najdroższym lokum świata jest wart 200 milionów dolarów apartament Penthouse z Hyde Parku. Budynek ma kuloodporne szyby, ochraniają go byli komandosi z SAS, a zamiast zamków w drzwiach goście muszą użyć skanera siatkówki oka.

Czwarte miejsce na liście najdroższych domów zajmuje, warta 170 milionów dolarów, największa rezydencja w USA, czyli Fairfield Pond. Właścicielem jest miliarded Ira Rennert. W domu znajdziemy 29 sypialni, 39 łazienek, czy wannę wartą aż 150 tysięcy dolarów.

Na ostatnim miejscu listy najdroższych domów jest... zamek Drakuli. Rezydencja wołoskiego księcia, Wlada Tepesa, którego rozsławiły filmy o wampirach, kosztuje "zaledwie' 135 milionów dolarów. Zamek trafił na rynek nieruchomości w zeszłym roku i, choć nie może się pochwalić luksusami jak wcześniejsze rezydencje, to liczy się jego nazwa i legenda. Przyszły nabywca dostanie do swej dyspozycji 57 pomiesczeń, w tym 17 sypialni. Jedyną przeszkodą może być prawie pół miliona turystów, którzy co roku przyjeżdżają do posiadłości.

p

Oto 10 najdroższych domów świata

1) Antilla, Mombaj - 1 miliard dolarów

2) Villa Leopolda, Riwiera, - 500 milionów dolarów

3) Penthouse, Londyn - 200 milionów dolarów

4) Fairfield Pond, USA - 170 milionów dolarów

5) Posiadłość Hearsta, USA - 165 milionów dolarów

6) Villa Franchuk, Londyn - 161 milionów dolarów

7) Pinnacle, USA - 155 milionów dolarów

8) "The Manor", USA - 150 milionów dolarów

9) Updown Court, Wielka Brytania - 139 milionów dolarów

10) Zamek Drakuli, Rumunia - 135 milionów dolarów