Nie będzie miodu. Pszczoły wymierają
W Polsce masowo wymierają pszczoły - zginęła już prawie połowa tych pożytecznych owadów. Według naukowców wszystkiemu winne unijne dotacje, które skłaniają rolników do używania środków chemicznych, by mieć jak najlepsze plony. Do tego pszczoły umierają przez genetycznie zmodyfikowane rośliny. Śmierć owadów oznacza, że zabraknie miodu.
- Weterynarze nie pozwolą zabić świni
- Posmakuj słodkiej jak miód Courtney Love
- Uwaga! Nie kupuj fałszowanego miodu
- Polskie mięso to nie mięso
- Na rozgrzewkę imbirowe ciasto i nalewka
- Pięć sposobów na makowiec
- Jesteś przeziębiona? Wylecz się sama
Pogoda
POLSKA
Środa 2012-02-15

temp. min -16°C max. 3°C
opady:
umiarkowane opady
Twoje miasto:
Program TV
Sprawdź program swojej ulubionej stacji:
Tajemnicza choroba, która dziesiątkuje pszczoły na Zachodzie, dotarła do Polski. W wielu pasiekach zginęła już nawet połowa pszczół. Naukowcy są jednak bezradni. Nie znają nawet dokładnej przyczyny wymierania owadów - twierdzi gazeta.pl
Według uczonych zagładzie pszczół może być winna genetycznie modyfikowana żywność. Do tego dzięki unijnym dotacjom stać już rolników na sztuczne nawozy, czy inne środki chemiczne. A te substancje zabijają owady. Śmierć tylu pszczół oznacza, że coraz trudniej będzie więc o miód, a ceny tego produktu będą ostro szły w górę.























































Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!