"Pozostaliśmy stabilni na mocnych pozycjach. Widać było zainteresowanie banków z Londynu zakupem złotego" - powiedział Marek Cherubin z Banku BPH.

"W środę powinno być podobnie. Rynki przyglądają się temu, co się dzieje na głównych parach, a kluczowe będą dane z rynku pracy w USA" - dodał. W czwartek w USA podane zostaną dane o liczbie zarejestrowanych nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 2 stycznia.

"Dług we wtorek odreagował informacje o podaży w I kwartale i ceny lekko wzrosły. Jednak cały czas mamy małą płynność na rynku" - powiedział Krzysztof Izdebski z PKO BP.

Resort finansów podał, że zaoferuje w styczniu na dwóch przetargach obligacje za 4,0-8,0 mld zł oraz na trzech przetargach bony za 2,0-3,5 mld zł. "Prawdziwym testem jest jutrzejsza akcja zamiany. Pokaże ona nastroje na rynku. Wydaje się, że MF może sprzedać całkiem niezłą kwotę" - dodał.

Ministerstwo Finansów podało w poniedziałek, że organizuje w środę przetarg zamiany, na którym zamierza odkupić obligacje PS0310, OK0710 i DS1110W. W zamian chce sprzedać papiery PS0415 i WZ0118.