Maklerzy i analitycy odetchną z ulgą. Bo transakcja przed którą przestrzegali najlepsi polscy eksperci do skutku nie dojdzie. Deutsche Boerse nie chcie bowiem ani dać więcej, ani zapewnić firmie gwarancji rozwoju.

>>>Warszawska giełda za droga dla Niemców

Resort skarbu na taką propozycję się nie zgodziło. "Deutsche Boerse nie złożyła poprawionej oferty na zakup większościowego pakietu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych" - powiedziała w wiceminister skarbu Joanna Schmid. Zapowiedziała, że resort przygotowuje teraz nową strategię prywatyzacji GPW.

"Resort skarbu przygotowuje nową strategię prywatyzacji, której założenia są zbliżone do strategii z 2008 roku, gdzie jedną z podstawowych propozycji jest wprowadzenie GPW na giełdę" - podkreśliła wiceminister skarbu. Dodała, że realizacja tej strategii była niemożliwa w 2008 roku ze względu na "destabilizację rynków finansowych"

Giełda to kolejna porażka prywatyzacyjna rządu Tuska. Nie udało się pozbyć stoczni, nie sprzedano Enei, teraz do klap Grada można zaliczyć giełdę. Spełnienie planu zatkania dziury budżetowej miliardami z prywatyzacji staje się więc coraz mniej prawdopodobne.