PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w kraju opublikował nowy rozkład na połowę grudnia i cały przyszły rok. Do 13 grudnia, czyli w dniu, w którym pociągi zmienią godziny jazdy, nie powinno być już żadnych zmian - twierdzi "Rynek Kolejowy", któy dotarł do projektu zmian.

>>>Zobacz projekt nowego rozkładu

Co jeszcze nas czeka, oprócz zmian godzin? Z Warszawy do Katowic i Krakowa podróż komfortowymi pociągami EuroCity i InterCity trwać będzie poniżej 2 godzin 30 minut!.Szybciej pojadą także pociągi EC i IC z Berlina i Poznania do Warszawy oraz ekspresy i InterCity z Warszawy do Trójmiasta.

Amatorzy narciarstwa dostaną nowe bezpośrednie połączenie EuroCity z Warszawy i Katowic do Villach . Z Wrocławia do Krakowa i Katowic pociągi kursować będą w porze dziennej co godzinę, z Warszawy do Częstochowy co 2 godziny. Więcej połączeń pojawi się także na trasach z Warszawy do Katowic, Wrocławia, Krakowa, Białegostoku, Lublina i Rzeszowa oraz z Gdyni do Łodzi, Poznania, Wrocławia i Zielonej Góry.

>>>Oto wykaz wszystkich pociągów Intercity

Intercity rozszerzy także terminy kursowania pociągów na trasach cieszących się największym zainteresowaniem: z Lublina do Kołobrzegu i Świnoujścia, z Katowic i Warszawy do Ełku, z Kołobrzegu do Bydgoszczy, z Przemyśla, Krakowa i Katowic do Jeleniej Góry pociągi kursować będą teraz przez cały rok. Przewoźnik wzmacnia także ofertę połączeń nocnych. Dodatkowe pociągi wyruszą między innymi na trasę z Gdyni i Warszawy do Krakowa i z Warszawy do Zakopanego.