„Potwierdzam, że Deutsche Börse złożyła taką ofertę. Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja będzie atrakcyjna i sprosta wysokim oczekiwaniom Ministerstwa Skarbu RP ogłoszonym na początku tego ważnego projektu prywatyzacyjnego” – powiedział dr Jochen Biedermann, wiceprezydent Deutsche Börse.

"W naszej ofercie podkreślamy, że Deutsche Börse chce wesprzeć z całą mocą działania Ministerstwa Skarbu mające na celu wzmocnienie pozycji GPW jako czołowego rynku finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej” – dodał dr Biedermann.

>>>Tylko Niemcy chcą przejąć polską giełdą

Dr Biedermann podkreślił ponadto, że oferta Deutsche Börse zakłada zapewnienie GPW i jej zarządowi zasobów finansowych oraz technologicznych, których warszawski parkiet potrzebuje, aby wyjść naprzeciw nadchodzącym wyzwaniom.

Grupa Deutsche Börse to międzynarodowa spółka, w której 41 proc. udziałów jest w rękach akcjonariuszy z USA, 32 proc. w rękach inwestorów brytyjskich i 18 proc. w rękach inwestorów z Niemiec. Deutsche Börse zatrudnia na całym świecie ok. 3400 osób (z czego 1600 w Niemczech). Posiada 25 oddziałów we wszystkich zakątkach globu.