Po przeprowadzce do Kredyt Banku lub MultiBanku przez rok obniżymy oprocentowanie poniżej 10 proc. – wynika z raportu Expandera. W przypadku MultiBanku promocja dotyczy wszystkich transakcji dokonanych kartą, a więc zarówno wypłat gotówki z bankomatu, jak i transakcji bezgotówkowych, czyli nieuregulowanych w terminie rachunków. W Kredyt Banku niższe oprocentowanie stosowane jest tylko w transakcjach gotówkowych.

Przenosząc kartę do innego banku, warto poszukać takiego, który obniży oprocentowanie do zera. Niestety, tylko w okresie promocji. W mBanku, gdzie dotyczy to wszystkich transakcji, i Getin Banku – tylko gotówkowych, nie zapłacimy żadnych odsetek przez trzy miesiące.

Na niższe oprocentowanie kart mogą liczyć osoby, które wybiorą Alior Bank. W stosunku do starej karty odsetki za operacje bezgotówkowe spadną o połowę przez pierwsze pół roku. Na promocje trzeba jednak uważać, bo można wpaść w pułapkę. W Getin Banku oprocentowanie po przeniesieniu może być nawet wyższe od standardowej oferty tego banku.

Więcej informacji: Warto przenieść kartę kredytową do innego banku

p