Ciemne chmury nad Deloitte. Firma nie ma sobie nic do zarzucenia ws. GetBacku

| Aktualizacja:

Firma odpowiedzialna za badanie ksiąg GetBacku przekonuje, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Trwa kontrola, która zbada, czy faktycznie tak jest.

wróć do artykułu
  • ~olin
    (2018-09-16 21:58)
    Jak to było? Wór drze i jeszcze kwiczy.
  • ~henry
    (2018-09-16 22:21)
    Ha ha Deloitte twierdzi,że prace prowadził zgodnie z zasadami sztuki. W wyniku ich stosowania nie doszło do wykrycia olbrzymiego , materialnie istotnego oszustwa. Czyżby na tym polegała sztuka audytora? Chyba nie. To raczej rażące niedbalstwo międzynarodowej firmy audytorskiej. ZA podobny przypadek w USA audytor zapłacił głową, czyli swoją egzystencją ( Enron/ Artur Andersen).
  • ~inwestor
    (2018-09-16 22:45)
    Te pacany audytuja szereg spolek skarbu panstwa! Jak dlugo jeszcze? Czemu te umowy nie zostaly jeszcze zerwane?
  • ~Stary Wiarus
    (2018-09-16 23:18)
    Jak są lewe rachunki , lewe przepływy to i audytor nie pomoże , tylko przelew po przelewie , faktura po fakturze itd. Żaden audyt nie jest tego w stanie sprawdzić, prezes z księgowym podpisują oświadczenie ,że przedstawione księgi są zgodnie i nie ma ukrytych lub nielegalnych transakcji. Artur Anderson padl bo trafil na hosztaplerow jak Enron i potem co ? Ano znalezli glownego księgowego Enrona i viceprezesa z przestrzelona glowa tudzież innych dalszych niewyjaśnionych do dzisiaj samobójstw. Przekret na 130 mld.usdol
  • ~Stratny inwestor
    (2018-09-17 00:44)
    Audytor nie ujawnił w sprawozdaniu finansowym za 2016 roku, że pozycja spłaty od osób zadłużonych zawiera również zyski z operacji sprzedaży portfeli. Tam były transakcje na wysokie kwoty a nie wpłaty po kilkaset złotych od dłużników, nie ma możliwości żeby tego nie zauważyć.
  • ~Kauzyperda
    (2018-09-17 05:42)
    To jest tak samo jak z księgami bankowymi przy kredytach tzw frankowych.W bilansach banków są ujęte kwoty salda przeliczane po kursie sprzedaży.Każdy taki bank ma napompowany bilans w tych kredytach dwukrotnie.Jak udzielali kredyt w złotych i przeliczali na franki po kursie kupna ,stosowany jako najniższy.Zakwalifikowali jako należność we frankach(bez żadnej podstawy prawnej) a następnie te rzekome franki przeliczają na złotówki po kursie sprzedaży.W ten sposób pompowany jest bilans i w ten oto sposób Morawiecki wykazywał szefom "Sanntadera" zysk za który otrzymywał premię.Dorobił się chłop milionów(33 miliony)Inni prezesi również.Ten przekręt powinien wziąć pod uwagę KNF a nie udawać strusia.
  • ~SKANDAL
    (2018-09-17 08:20)
    to jest jeden wielki skandal, ludzie kupowali obligacje patrząc na wyniki finansowe getback za 12 miesięcy 2016 roku i 6 m-cy 2017 roku, sfałszowane sprawozdania były podpisane przez tego tzw. audytora, który teraz nie widzi problemu w tym że potwierdził nieprawdę i wprowadził w błąd niekorzystnego rozporządzenia majątkiem tysiące ludzi na prawie 3 mld zł - na taką kwotę powinny być pozwy w sądach i finansowe zaoranie
  • ~MISZA
    (2018-09-17 08:20)
    FIRMY AUDYTORSKIE POWINNY ODPOWIADAĆ ZA SWOJE DZIAŁANIA - KARNIE!!! - NA RÓWNI Z ZARZĄDEM. INACZEJ - PO CO ONE SĄ???? TO ZWYKŁE WYCIĄGANIE PIENIĘDZY I ŚCIEMA.
  • ~pavana
    (2018-09-17 09:18)
    9 baniek za kilka podpisow ja pier.. swiat odrealniony papierowej gospodarki, samonapedzajacy sie jalowy bieg. Gdyby te miliardy szly do realnej gospodarki chocby technologie zgazowywania wegla, czy rozwoj transportu rzecznego, to ile realnych pieniedzy mozna by wygenerowac? Zbudowalismy swiat bez sensu
  • ~Klient
    (2018-09-17 09:23)
    To nie pierwszy raz, kiedy Deloitte się "pomylił".
  • ~Sokular
    (2018-09-17 09:24)
    Deloitte to podmiot od zawsze bliski Rządom i służbom dlatego dziwię się tu kłopotom......
  • ~tomx