Frankowicze pozywają Polskę

| Aktualizacja:

Kilkaset osób planuje zaskarżyć Skarb Państwa.

wróć do artykułu
  • ~prawnik polski
    (2018-09-16 20:45)
    uwazam, ze dlug maja to do siebie , ze trzeba je spalcac i przepraszam, ale to chyba nie ten rzad i nie ten skarb panstwa forsowal spekulacje na forex czy inne przewaly na "wariata" ale przewaznie niemieckie lewackie gazety obiecujac latwy zysk dla niemieckich bankow. Kto bierze dlug podejmuje nieodwolalne zobowiazania, a analfabetyzm finansowy nie zwalnia od oddania pieniedzy, ktore sie wzielo,bo i koledzy brali. Oczywiscie byc moze Panstwo moze pomoc, tym co stoja na granicy konsumeckiej niewyplacalnosci -reszta musi bulic, albo zostawi w spadku ruine. Wyobrazam sobie takie procesy w USA -no pusty smich.
  • ~riddick
    (2018-09-16 20:52)
    Denerwują mnie ci ludzie.Podjeli grę walutami a ta jak wiadomo nie gwarantuje niczego i wygrywaja tylko niektórzy.Wiekszość nie miała żadnej wiedzy o zasadach takiej gry a bodźcem była chęć łatwego wydawało- sie zarobku czyli chciwość ludzka.A teraz płacz i szukanie winnych.W wiekszości przypadków na biednych nie trafiło i moim zdaniem żadna publiczna pomoc się im nie nalezy.
  • ~pytanko
    (2018-09-16 20:50)
    Jak kupię € po 4, 70 a za tydzień spadnie na 3,80 to trż mogę pozwać Skarb Państwa ?
  • ~Frank Madera
    (2018-09-16 20:48)
    odnośnie tego tematu to należałoby pogadać z Petru i jego nauczyciela balcerka,Petru wziął jako jeden z pionierów taki kredyt a niedługo pózniej szybciutko go przewalutował
  • ~ ~
    (2018-09-16 21:06)
    Na frankowiczach najwięcej zarobił bankster Morawiecki! ale dobrze że jest pRezydent który obiecał "Duda pomoc" czyli cyniczna gra ludzkimi dramatami...
  • ~os
    (2018-09-16 21:55)
    tak to jest jak ktoś kto zarabia w PLN bierze obca walutę bo myśli ze jest expertem walutowym sami brali powinni sami spłacać a nie pleść bzdur ze społeczeństwo musi im zapłacić to tak jak oszołomy którzy wpłacają kasę na różne hochsztaplerskie gierki a potem płaczą ze winne jest społeczeństwo
  • ~Mambolinski
    (2018-09-16 22:59)
    No takie puste czaszki, najpierw wzięli we frankach(zwykła pracująca osoba za Chiny ludowe by nie dostała), a teraz my za nich płaćmy....chore
  • ~Szyba
    (2018-09-17 06:10)
    Każdy kto bierze kredyt walutowy , musi mieć świadomość że zmiana kursu niesie pewne ryzyko , to taka oczywistość. Jeśli ktoś ma pretensje do bankowców , to chyba tylko o to że nie dość przekonywająco uprzedzali o możliwości zmiany kursu franka ! Równie dobrze kurs mógł polecieć w dół i wtedy nikt by się nie chciał dzielić z polakami swoim "szczęściem" . Współczuję "frankowiczom", ich pretensji zupełnie nie rozumiem . Obietnice pomocy pana Dudy , to było cyniczne kłamstwo wyborcze .
  • ~:)))))
    (2018-09-16 21:27)
    Frankowicze mogą się napinać... Nikt, żadne państwo nie ruszy banków, żadne! To naczynia połączone i nikt nic z tym nie będzie robił... A tak w ogóle - kryzys z bankowej bańki spekulacyjnej opartej na "robieniu pieniądza z powietrza" wkrótce (może za parę lat) gruchnie! To dopiero będzie bal :)
  • ~hey
    (2018-09-17 10:03)
    A dlaczego skarb państwa ma odpowiadać za głupotę swoich obywateli ?
  • ~znachor
    (2018-09-16 20:37)
    a to grocka ania zreszto dziondzila,,pocioongnoc sptkobiercuf za to nafet kolorowych
  • ~Qbanczyk
    (2018-09-17 09:09)
    Nie róbcie z siebie mądrzejszych od innych. Braliście kredyt i cieszyliście się, że rata wynosi taniej niż w złotówkach. Najwięcej kredytów frankowych nabrali lemingi kupując sobie mieszkania po 800 tys w tamtych czasach szpanując przed znajomymi, jaki to ja biznesmen jestem, Czas za głupotę płacić Co do lichwy to wszystkie banki są lichwiarskie. W prawie lichwa jest zakazana dla prywatnych a dla banków państwowych i obcych wręcz nakazana , jedynie biblia mówi o zakazanej lichwie. Wy frankowicze nie chciejcie żerować na podatnikach raczej oskarżajcie bank w którym braliście kredyt. I wtedy powodzenia.
  • ~justtruth
    (2018-09-17 05:47)
    Nie ma o czym dyskutować, jasne można im współczuć ale nie mają prawa mieć pretensji do nikogo niż do własnej głupoty, nikt im nie kazał brać kredytu w innej walucie niż w pln, jest to swojego rodzaju lekcja na którą sobie zasłużyli a to że chcą żeby reszta społeczeństwa splacala ich długi jest wręcz śmieszne
  • ~Roland
    (2018-09-17 08:12)
    A ja w tamtym okresie wziąłem kredyt w złotówkach! Pomimo że był droższy, dużo droższy. Elementarna zasada mówi iż zadłużać możesz się tylko w walucie której zarabiasz. Paru znajomych stukało się w czoło co robię bo oni mają kredy we frankach, teraz płaczą. Za własną durnotę się płaci. Nie żal mi was.
  • ~szewc
    (2018-09-17 04:45)
    Nie popieram protestów frankowiczów. Widziały gały co brały, ale niech kopią po ja...ch tego notorycznego kłamcę Morawieckiego ile sił. To jest zwykły bandyta.
  • ~ patriotka
    (2018-09-17 09:12)
    Frankowicze, isc do tych co Was w to wrobili, PISu prztym nie bylo ,obiecali_ najpierw niech spelnia swoje obietnice PO i PSL ,pobralikredytyna mieszkania na wynajem, to sie same splaca..........
  • ~PO.N do de
    (2018-09-17 10:16)
    Niby dlaczego całe społeczeństwo ma płacic za głuPOtę tych ludzi?
  • ~prezes
    (2018-09-17 09:32)
    zachodnie sady beda troche w kropce,bo kazdy wyrok bedzie zly.Jak przyznaja racje panstwu,ze nie jest winne to pomoga PiS owi,ktorego nie lubia.jak przyznaja racje frankowiczom to uderza w zachodnie banki,ktore kredytow we frankach udzielaly.Do tego zwolnia z klopotu panstwo polskie,bo ono umyje rece i powie-banki zachodnie winne,mozna je karac i odbierac kase,my tylko pomozemy te banki karac.Banki zachodnie beda wtedy w pulapce,bo zawsze grozily,ze sie odwolaja do sadu za granica, a tu nagle wlasnie te sady je wskaza jako winne.Te pozwy frankowiczow narobia troche zamieszania.
  • ~Sokular
    (2018-09-17 09:29)
    Kochani Frankowicze:banki to podmioty żyjące z dochodów ludzi-to ich "misja".Idąc do banku ,do tzw opiekuna konta zawsze trzeba wiedzieć,że nie mysli on o Waszych zarobkach tylko swoim.Dużo większe przewały robią oni na polisach niż na kredytach walutowych ,na nich traci się do 90% depozytu..........Teraz nie liczcie na to,że my podatnicy zrzucimy się na pomoc dla Was.Biorąc kredyt (a najlepiej nie brać) trzeba wiedzieć co się robi.
  • ~pavana
    (2018-09-17 09:26)
    Polske? to od Polski pozyczali pienoadze? dlugi trzeba splacac lub ich nie brac cwane lajzy, jak brac to kapitalizm jak splacac to socjalizm i portfele wspolobywateli, wstretne

Może zainteresować Cię też: