Frankowicze pozywają Polskę

| Aktualizacja:

Kilkaset osób planuje zaskarżyć Skarb Państwa.

wróć do artykułu
  • ~znachor
    (2018-09-16 20:37)
    a to grocka ania zreszto dziondzila,,pocioongnoc sptkobiercuf za to nafet kolorowych
  • ~prawnik polski
    (2018-09-16 20:45)
    uwazam, ze dlug maja to do siebie , ze trzeba je spalcac i przepraszam, ale to chyba nie ten rzad i nie ten skarb panstwa forsowal spekulacje na forex czy inne przewaly na "wariata" ale przewaznie niemieckie lewackie gazety obiecujac latwy zysk dla niemieckich bankow. Kto bierze dlug podejmuje nieodwolalne zobowiazania, a analfabetyzm finansowy nie zwalnia od oddania pieniedzy, ktore sie wzielo,bo i koledzy brali. Oczywiscie byc moze Panstwo moze pomoc, tym co stoja na granicy konsumeckiej niewyplacalnosci -reszta musi bulic, albo zostawi w spadku ruine. Wyobrazam sobie takie procesy w USA -no pusty smich.
  • ~Frank Madera
    (2018-09-16 20:48)
    odnośnie tego tematu to należałoby pogadać z Petru i jego nauczyciela balcerka,Petru wziął jako jeden z pionierów taki kredyt a niedługo pózniej szybciutko go przewalutował
  • ~pytanko
    (2018-09-16 20:50)
    Jak kupię € po 4, 70 a za tydzień spadnie na 3,80 to trż mogę pozwać Skarb Państwa ?
  • ~riddick
    (2018-09-16 20:52)
    Denerwują mnie ci ludzie.Podjeli grę walutami a ta jak wiadomo nie gwarantuje niczego i wygrywaja tylko niektórzy.Wiekszość nie miała żadnej wiedzy o zasadach takiej gry a bodźcem była chęć łatwego wydawało- sie zarobku czyli chciwość ludzka.A teraz płacz i szukanie winnych.W wiekszości przypadków na biednych nie trafiło i moim zdaniem żadna publiczna pomoc się im nie nalezy.
  • ~ ~
    (2018-09-16 21:06)
    Na frankowiczach najwięcej zarobił bankster Morawiecki! ale dobrze że jest pRezydent który obiecał "Duda pomoc" czyli cyniczna gra ludzkimi dramatami...
  • ~:)))))
    (2018-09-16 21:27)
    Frankowicze mogą się napinać... Nikt, żadne państwo nie ruszy banków, żadne! To naczynia połączone i nikt nic z tym nie będzie robił... A tak w ogóle - kryzys z bankowej bańki spekulacyjnej opartej na "robieniu pieniądza z powietrza" wkrótce (może za parę lat) gruchnie! To dopiero będzie bal :)
  • ~os
    (2018-09-16 21:55)
    tak to jest jak ktoś kto zarabia w PLN bierze obca walutę bo myśli ze jest expertem walutowym sami brali powinni sami spłacać a nie pleść bzdur ze społeczeństwo musi im zapłacić to tak jak oszołomy którzy wpłacają kasę na różne hochsztaplerskie gierki a potem płaczą ze winne jest społeczeństwo
  • ~Mambolinski
    (2018-09-16 22:59)
    No takie puste czaszki, najpierw wzięli we frankach(zwykła pracująca osoba za Chiny ludowe by nie dostała), a teraz my za nich płaćmy....chore
  • ~szewc
    (2018-09-17 04:45)
    Nie popieram protestów frankowiczów. Widziały gały co brały, ale niech kopią po ja...ch tego notorycznego kłamcę Morawieckiego ile sił. To jest zwykły bandyta.
  • ~justtruth
    (2018-09-17 05:47)
    Nie ma o czym dyskutować, jasne można im współczuć ale nie mają prawa mieć pretensji do nikogo niż do własnej głupoty, nikt im nie kazał brać kredytu w innej walucie niż w pln, jest to swojego rodzaju lekcja na którą sobie zasłużyli a to że chcą żeby reszta społeczeństwa splacala ich długi jest wręcz śmieszne
  • ~Szyba
    (2018-09-17 06:10)
    Każdy kto bierze kredyt walutowy , musi mieć świadomość że zmiana kursu niesie pewne ryzyko , to taka oczywistość. Jeśli ktoś ma pretensje do bankowców , to chyba tylko o to że nie dość przekonywająco uprzedzali o możliwości zmiany kursu franka ! Równie dobrze kurs mógł polecieć w dół i wtedy nikt by się nie chciał dzielić z polakami swoim "szczęściem" . Współczuję "frankowiczom", ich pretensji zupełnie nie rozumiem . Obietnice pomocy pana Dudy , to było cyniczne kłamstwo wyborcze .
  • ~Roland
    (2018-09-17 08:12)
    A ja w tamtym okresie wziąłem kredyt w złotówkach! Pomimo że był droższy, dużo droższy. Elementarna zasada mówi iż zadłużać możesz się tylko w walucie której zarabiasz. Paru znajomych stukało się w czoło co robię bo oni mają kredy we frankach, teraz płaczą. Za własną durnotę się płaci. Nie żal mi was.
  • ~Hajmdal
    (2018-09-17 08:42)
    Fragment raportu NIK: Przy udzielaniu kredytów, jak oceniono, miały miejsce niewłaściwe praktyki banków, w tym zawieranie w umowach kredytowych niedozwolonych postanowień umownych, pozwalających na jednostronne kształtowanie przez banki, na niejasnych zasadach, wysokości oprocentowania lub kursów, po jakich przeliczane były udzielane kredyty lub spłacane raty. Tyle w temacie!
  • ~Qbanczyk
    (2018-09-17 09:09)
    Nie róbcie z siebie mądrzejszych od innych. Braliście kredyt i cieszyliście się, że rata wynosi taniej niż w złotówkach. Najwięcej kredytów frankowych nabrali lemingi kupując sobie mieszkania po 800 tys w tamtych czasach szpanując przed znajomymi, jaki to ja biznesmen jestem, Czas za głupotę płacić Co do lichwy to wszystkie banki są lichwiarskie. W prawie lichwa jest zakazana dla prywatnych a dla banków państwowych i obcych wręcz nakazana , jedynie biblia mówi o zakazanej lichwie. Wy frankowicze nie chciejcie żerować na podatnikach raczej oskarżajcie bank w którym braliście kredyt. I wtedy powodzenia.
  • ~ patriotka
    (2018-09-17 09:12)
    Frankowicze, isc do tych co Was w to wrobili, PISu prztym nie bylo ,obiecali_ najpierw niech spelnia swoje obietnice PO i PSL ,pobralikredytyna mieszkania na wynajem, to sie same splaca..........
  • ~m
    (2018-09-17 09:14)
    Pozew będzie miał wykazać zaniechania Państwa polskiego i jego instytucji, zwłaszcza po ukazaniu się raportu Najwyższej Izby Kontroli. Każdy bankowiec, polityk wezwany do złożenia zeznań będzie miał obowiązek stawić się na rozprawie. Tylko ujawnienie tych patologii pozwoli na odpowiedź na pytanie dlaczego w Polsce są możliwe takie afery jak nasza, AmberGold, polisolokaty, opcje walutowe, SKOK Wołomin, GetBack i wiele innym mniejszych.
  • ~pavana
    (2018-09-17 09:26)
    Polske? to od Polski pozyczali pienoadze? dlugi trzeba splacac lub ich nie brac cwane lajzy, jak brac to kapitalizm jak splacac to socjalizm i portfele wspolobywateli, wstretne
  • ~Sokular
    (2018-09-17 09:29)
    Kochani Frankowicze:banki to podmioty żyjące z dochodów ludzi-to ich "misja".Idąc do banku ,do tzw opiekuna konta zawsze trzeba wiedzieć,że nie mysli on o Waszych zarobkach tylko swoim.Dużo większe przewały robią oni na polisach niż na kredytach walutowych ,na nich traci się do 90% depozytu..........Teraz nie liczcie na to,że my podatnicy zrzucimy się na pomoc dla Was.Biorąc kredyt (a najlepiej nie brać) trzeba wiedzieć co się robi.
  • ~prezes
    (2018-09-17 09:32)
    zachodnie sady beda troche w kropce,bo kazdy wyrok bedzie zly.Jak przyznaja racje panstwu,ze nie jest winne to pomoga PiS owi,ktorego nie lubia.jak przyznaja racje frankowiczom to uderza w zachodnie banki,ktore kredytow we frankach udzielaly.Do tego zwolnia z klopotu panstwo polskie,bo ono umyje rece i powie-banki zachodnie winne,mozna je karac i odbierac kase,my tylko pomozemy te banki karac.Banki zachodnie beda wtedy w pulapce,bo zawsze grozily,ze sie odwolaja do sadu za granica, a tu nagle wlasnie te sady je wskaza jako winne.Te pozwy frankowiczow narobia troche zamieszania.

Może zainteresować Cię też: