Kto zapłaci daninę solidarnościową? Żeby miała sens, muszą zostać spełnione cztery warunki

| Aktualizacja:

Zobowiązanie ma być wzorowane na rozwiązaniach stosowanych w krajach UE. Może być kilkuprocentową oddzielną stawką pobieraną od dochodu najbogatszych.

wróć do artykułu
  • ~Marian z B
    (2018-05-14 09:50)
    Ten rząd niczym dobrze zakamuflowany złodziej kradnie ludziom ich pieniądze dsając sobie wysokie premie i nagrody. Za co ? Za oszustwa i kradzież ?
  • ~SzT
    (2018-05-14 09:12)
    Skończy się tak, że podniosą mi znowu podatki. A i tak już jestem na krawędzi bym zaczął kombinować, bo obciążenia są za duże (i wyrzucane w błoto. I czemu mam płacić 2 razy więcej niż Henia supermarketu by nie mieć z tego żadnych korzyści? Ani mój głos nie jest więcej warty, ani do lekarza szybciej nie będę przyjęty... tylko daj daj daj daj)
  • ~PiS nie da!
    (2018-05-14 10:07)
    zaplaci klasa srednia, bo tak sie koncza tego typu podatki
  • ~Zepp
    (2018-05-14 10:13)
    Wiem kto nie zapłaci: posłowie i senatorowie
  • ~JOJO
    (2018-05-14 08:53)
    Premier - marionetka Kaczyńskiego - LALKARZA ...jak mówi...robi takie miny... jakby siedział na sedesie...
  • ~xxxx
    (2018-05-14 09:11)
    Jasne, zabrać bogatym oddać biednym. To może od razu wysłać na drogi pseudo- patriotów w postaci kiboli i narodowców i obrony terytorialnej , niech łupią bogatych podróżnych i rozdają biednym. Po co sobie głowę zawracać nowymi przepisami. A tak poza tym to bzdura totalna, że ci co płacą podatek liniowy płacą mniej. Nie mają ulg i zwolnień - jak ci co płacą progresywny i 19% od 10 tysięcy to kwotowo 1,9tys, od 100 000 to już 19tys. Jest różnica prawda ? ( swoją drogą działanie na poziomie 5klasy podstawówki) To najsprawiedliwszy i najmądrzejszy podatek na świecie.
  • ~vx
    (2018-05-14 11:27)
    A podobno wystarczy nie kraść,,, a kradną na potęgę pisiesyny
  • ~lemingus
    (2018-05-14 12:50)
    Zapłacą ci którzy wpłacają do budżetu czyli elektorat PO. Ci którzy żyją z socjalu nie zapłacą - do czasu aż budżet pęknie, wtedy oberwą wszyscy, biedni najbardziej. A dno już widać
  • ~Stefek
    (2018-05-14 14:10)
    Morawiecki bawi sie Robin Hooda? No to niech zacznie od siebie!
  • ~Stefek
    (2018-05-14 14:08)
    Niech placa ci, ktorym po pierwszym duzo zostaje, np pan Morawiecki? No ile to ma pan domow , samochodow setek tysiecy na koncie? Nu, dawaj, dawaj!
  • ~amira
    (2018-05-14 14:48)
    płacę podatki!! które trwonicie bezrozumnie ,jestem inwalidą II stopnia,pracuję 54 lata i niczego od was nie biorę i niczego nie oczekuję,ale nie dam się okradać
  • ~Rics
    (2018-05-14 08:47)
    Chyba byłoby najlepiej, żeby płacili ci, którzy przez dziesięciolecia byli beneficjentami dobrotliwego systemu - czerpali pełnymi garściami z ZUS, FOZZ, z wazeliniarskiej prywatyzacji (Kulczyk) i z VATu. Proste zadanie - zidentyfikować, zająć, znacjonalizować. Ale w jakimś celu pani Grażynka do Szwajcarii spi...oliła.
  • ~księgowy
    (2018-05-14 14:50)
    Na szczęście u nas żeby coś zostało przegłosowane to nie może mieć żadnego sensu. Dlatego zapłacą wszyscy, których nie stać na optymalizację podatkową (jak zwykle)
  • ~Wacłąw J.
    (2018-05-14 18:10)
    Czyli jak ktoś nazwie coś daniną a nie podatkiem to wtedy nie podnosi się podatków. Czy to jest tłumaczenie dla idiotów? Może teraz jak ktoś będzie zabierał komuś portfel w ciemnej uliczce i powie że to danina to nie pójdzie siedzieć do więzienia? W końcu nie kradnie, tylko pobiera daninę
  • ~Alek
    (2018-05-14 15:33)
    Gdzie sie podzial ten pejsaty co tak zawsze sie pokazywal wokol Morawieckiego
  • ~Sad but true
    (2018-05-14 16:34)
    Zaraz się okaże, że tę "daninę" będą płacić prezesi i rady nadzorcze państwowych spółek - czyli koniec końców my wszyscy. Prywatni milionerzy mają rezydencję podatkową poza Polską i Morawiecki może ich cmoknąć w pompkę.
  • ~korwinista
    (2018-05-14 23:18)
    Od kiedy podatek nie jest daniną???
  • ~gazag
    (2018-05-14 17:08)
    Wzorem innych pomysłów, zrobią limity typu 6000zł brutto to już bogacz i wtedy płacisz np. 200zł miesięcznie tej daniny. Oni nas zniszczą, klasę średnią.
  • ~Aww
    (2018-05-14 19:17)
    A na co idzie "podatek na PFRON" ??? Czemu niepełnosprawni nie są finansowani z tego podatku?
  • ~amira
    (2018-05-15 07:22)
    Na spotkaniu z Orbanem ten historyk mówił o łączących nas doświadczeniach II wojny światowej.Węgry były sojusznikiem Hittlera,dywizje węgierskie WaffenSS szły z Niemcami.Byli pod Stalingradem ,byli w Polsce w czasie okupacji

Może zainteresować Cię też: