Państwowy bank pomógł umocnić złotego. Kulisy operacji przeprowadzonej pod koniec 2017 roku

Pomoc państwowego banku we wzroście wartości złotego pod koniec roku zapewniła środki na wydatki budżetowe i niższy dług publiczny. Rząd mógł także wyciągnąć z tego korzyści PR-owskie.

wróć do artykułu
  • ~annna
    (2018-01-05 00:42)
    No i co wtym takkiego zlego bank naszego kraju musi dbac o kraj i jego obywateli.ale oczywiscie dla szmatlawcow der dzinnik i fakt Po I cala reszte zlodziei byloby najepiej aby forse przetranserowac na kajmany dl amakreli stasi merkel....dlaczego komisja eu nie buntuje sie jak szkopy wspomagaja swoja gospodarke i przywatnych z francja na czele przez dlugie lata poalcy niemogli produkowac cukru czy mleka bo bruskeslea ustalila swoje limity dla polakow aby nierobili konkurecji zachodowie..za tuska bylo wszystko ok aby tylko sprzeda Polske w niewole ...Brawo Pis..prygotujcie jeszcze trybunal stanu dla tuska i po wlacznie z klamaca komorosiem...!!!!
  • ~ziuk
    (2018-01-03 22:33)
    Kupić drogo, sprzedać tanio... Polnische Wirtschaft. Poza zmanipulowaną w ten sposób statystyką (umyślnie bądź nie) nic to nie zmienia. Nadal mamy olbrzymi dług w walutach zagranicznych i aby go spłacać trzeba będzie albo kupować EUR, albo brać nowe długi w EUR.
  • ~Fedor
    (2018-01-03 22:07)
    Ciekawe, czemu cenzuruje się tutaj wpisy?
  • ~and
    (2018-01-03 19:59)
    Czy bank pomógł czy nie pomógł złoty i tak idzie w jedną stronę ku górze. gospodarka jest w coraz to lepszym stanie wszystkie dane są pozytywne dla gospodarki więc nie ma odwrotu.
  • ~Poz
    (2018-01-03 18:32)
    Skończ z tym tekstem ,,der dziennik ,,to nudne ,a jak ci się nie podoba ,to czytaj der ,,rydzyk ,, PS.pogadaj o Skokach, o przejęciu majątku ,,ruchu ,,albo opowiedz o Pesie z Bydgoszczy dlaczego szukają inwestora ?
  • ~Kryzys 2018
    (2018-01-03 17:55)
    Już niedługo 1 Euro za 5 złotych. Na początek
  • ~złodziej
    (2018-01-03 10:23)
    Zdać sobie trzeba pytanie kto na tym zarobił lub zarobi ?...Odpowiedż prosta.Ten kto ma jakąś "kasiorę" i wie o takiej "sztuczce"..Natomiast dla budżetu państwa - to ma małe lub nie ma znaczenia..Różnice ita czy siak zapłacą podatnicy..
  • ~Johny
    (2018-01-03 09:26)
    skąńczą się dotacje i pis.mafia zatonie i będziemy mieli drugą Grecję.!!!!
  • ~Vp
    (2018-01-03 09:01)
    Trzeba jasno powiedzieć że w dużej części jesteśmy na garnuszku Unii.Opisany powyżej przykład opędzlowania euro dobrze to pokazuje. Opowieści o Pis czy też PO albo jakieś innej partii że one nas żywią i bronią są nieprawdziwe.
  • ~Lis
    (2018-01-03 08:58)
    A PO przez 8 lat z tuzami: Tuskiem, Balcerowiczem,Rostowskim, Belka itp nie chcieli umacniać złotego ...
  • ~a5
    (2018-01-03 08:35)
    KIEDY 1 złoty =1 euro ?
  • ~Jak
    (2018-01-03 08:25)
    Ilu towarzyszy przy korycie oraz ich znajomków na tym zrobiło?. I ile?. Dziennikarze śledczy do roboty.
  • ~WERT
    (2018-01-03 08:16)
    PROPONUJE TAK SCIEMNIC WSZELKIE STATYSTYKI W POLSCE !! MOZE NIKT NIE ZAUWAZY.
  • ~WERT
    (2018-01-03 08:15)
    NA DLUZSZA METE takie zabawy sie zle koncza- TO TAKA TOTALNA SCIEMA NIE DO UTRZYMANIA NA DLUZEJ
  • ~Kali
    (2018-01-03 08:11)
    Na pewno Deutsche Bank robi to samo. Kali zabić dobrze, Kalego zabić niedobrze.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-03 05:50)
    Jest post ... więc nie sypiam z żoną - powiedział królewicz do królowej matki w WIELKIM dziele filmowym KUR na VIZJI tv publicznej ... jak dom. Dzieci ... w szkolnych jasełkach grają lepiej - czy obsada, to też zaciąg z WSKSiM z Torunia? Brrry! Strajk lekarzy za Szydło był ekonomiczny .... za Morawieckiego stał się polityczny. Hehehe.
  • ~cx
    (2018-01-03 03:08)
    Szwabski der Dzienniku ,interwencja to by była gdyby ktoś miał na cel we wzmocnienie lub osłabienie waluty.Natomiast tu była normalna wymiana bo taka była potrzeba.Napisz lepiej coś o bilionach wydrukowanych euro.Kto to przejmuje?
  • ~Zdegustowany
    (2018-01-02 23:13)
    Jestem przerażony. Na początku roku tak kretyńskie niemerytoryczne wpisy już dawno nie czytałem w internecie.
  • ~ciemno, ciemno, bierą aż miło
    (2018-01-02 22:51)
    A co tam ze SKOK-ami ? Zarabiają miliardy dla budżetu Państwa, czy to Państwo musi ochoczo zarabiać miliardy, żeby wpompować je ochoczo do partyjnych SKOK-ów ?
  • ~Bankier
    (2018-01-02 22:47)
    Faktycznie - cale 0,1€ cala ta akcja dala. to teraz szybko Euro przyjmowac. Jesli spekulowano na wymiane 1:1 to prosto policzyc ile miliardow euro jeszcze trzeba sprzedac :)

Może zainteresować Cię też: