Dług mimo nadwyżki. Ministerstwo Finansów pożycza na zapas

W budżecie nadwyżka, wydatki mniejsze niż rok temu, a zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło w ciągu roku o ponad 38 mld zł. Jak to możliwe?

wróć do artykułu
  • ~a co tam słychać u żytohazarskiej G N I D Y
    (2017-11-09 07:24)
    oszustki i złodziejki KAMIENIC niejakiej HANI grundbaum TWIST KAMIENICA ,siedzi?
  • ~ Ja(bis)
    (2017-11-09 07:29)
    Bardzo lubię aktualnych ekspertów i recenzentów gospodarczych i się pytam gdzieście byli, kiedy POstkomuniści do POsPOłu z TW Bolkami i ich przyjaciółmi UBywatelami RP rozkradali Polaków z ich narodowego majątku! PISie dlaczego jest tak cicho o repolonizacji mediów?
  • ~Kto
    (2017-11-09 07:40)
    Zastaw sie , a postaw sie! Polacy was za to kochaja!
  • ~ Sielankowy kudłacz
    (2017-11-09 07:45)
    Polska jest szczególnie narażona na skutki globalnego załamania koniunktury. Dodatkowe zadłużanie się w czasach dobrej koniunktury w celu realizowania rozdawnictwa, jest błędem, który w końcu pogrąży polską gospodarkę.
  • ~pytka
    (2017-11-09 07:58)
    Bufetowa nadal na wolności
  • ~qaduq
    (2017-11-09 08:03)
    Genialne i odpowiadające mentalności społeczeństwa. Pożyczyć tyle, żeby zostało na koncie, oprocentowanym na 2%, a płacić 10%, albo i więcej odsetek? Czy tak nie żyją właściciele mieszkań kupionych na kredyt? Mieszkają w mieszkaniach, będących de facto własnością banku, w takim samochodzie w leasingu, tylko tego nie widzą. Cała Polska nie jest już swoją własnością. Z drugiej strony to dobra wiadomość dla zwolenników rządu i dekomunizacji. Dobra zmiana w ciągu roku zadłuża Polska na poziomie rządów Gierka, czy Jaruzelskiego, którzy na takie osiągnięcie potrzebowali aż dziesięć lat. Czy to nie jest porywające? Ale willa jeszcze nie poszła pod zastaw, bo właściciel sam żyje skromnie, a ochronę zapewnia państwo i partia. Tak trzymać. Brayissimo!!!
  • ~neo
    (2017-11-09 08:31)
    POPSL narobiło takuego zadłużenia że same odsetki od tego to kilkadziesiąt miliardów rocznie zadzwońcie do brukseli w sprawie długu
  • ~Musa
    (2017-11-09 08:44)
    Wszystkie działania każdego rządu mają zawsze jeden cel - ograbić obywatela pod dowolnym, coraz bardziej bzdurnym pretekstem, żeby mieć kasę na posadki dla siebie i swoich pociotków. Zauważcie, że każdego roku pętla zaciskana jest coraz bardziej, aż do wybuchu kolejnej wojny. Oni mają wysokie pensje, pewne emerytury i opiekę medyczną, a ci, co na nich tyrają, płacą per saldo ponad 60% podatków, ukrytych w coraz to nowych haraczach. A wybory wygrywa się dając nierobom kasę, ukradzioną tym, co ciężko i uczciwie pracują. Ile to jeszcze potrwa? Pozbądźmy się tych ludzi, wybierzmy sensownych, bo inaczej do końca życia pozostaniemy niewolnikami.
  • ~qqq
    (2017-11-09 09:32)
    Ministerstwo Finansów pożycza? Żadna nowość.
  • ~Jankiel
    (2017-11-09 09:43)
    Przepijemy naszej babci ,domek caly,domek caly itd.
  • ~Nan
    (2017-11-09 10:17)
    Sialalalalala zabawa trwa 😂😂😂😂 dajcie jeszcze 500zl a co tam . Polska to najbogatszy kraj na świecie , za rządów pisu oczywiście 😂😂😂
  • ~Olek
    (2017-11-09 10:18)
    Jeszcze nie tak dawno - "za Tuska" - mafia kradła a "ekonomista" z Bydgoszczu ciężko myślał jak ją zaopatrzyć.
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-09 11:21)
    Nowa metoda moderacji??? 29 komentarzy!? A ... jest 12! Na reszcie, moder ugotował sobie zupę? I zjadł.
  • ~Andy
    (2017-11-09 13:10)
    Coś ten tytuł nie bardzo..... Skoro są mniejsze wydatki to oczywistym jest powstanie nadwyżki ( Ale chwilowej :) bo mowa o budżecie....... Ale łapówki dla wyborców kosztują , nikt ponoć nie kradnie a kasy brak, więc ? Pożyczamy, pożyczamy - oddawać będą inni.....
  • ~żart
    (2017-11-09 18:34)
    Widzę że sprawdzają się "stare" programy (pisane przez dawnych programistów komputerowych ) za PRL-u. Nie żadne "ping-pong" - nowoczesne (Chiny). Myślenie nie boli -tylko kosztuje wysiłku.
  • ~abc_pl
    (2017-11-09 20:08)
    Nasze społeczeństwo nie dorosło do dobrobytu. Skoro w życiu codziennym podejmujemy nierozważne decyzje ekonomiczne (vide casus kredytów frankowych), to niestety nie można oczekiwać, że w najbliższych latach wybierzemy w wyborach powszechnych ludzi, którzy myślą o polityce gospodarczej w miarę racjonalnie i chociaż średniookresowo. Efektem tego będzie znów ekonomiczna "gruba kreska" i budowanie zrównoważonej gospodarki od początku.
  • ~puchatek
    (2017-11-09 22:45)
    Efekt "wyrastania z długu"to metoda oparta w zasadzie na inwestycjach, Niemiecka gospodarka budowała swoją technologiczną przewagę nad innymi gospodarkami europejskimi na tej skutecznej żonglerce długiem w stosunku do PKB Inni zadłużają się bezmyślnie nic nie wnosząc do gospodarki inni pną się w górę systematycznie rok po roku, Morawiecki po przez wzrost płac minimalnych i innych ,zmusza gospodarkę do inwestycji , nie do poszukiwania taniej siły roboczej ,To jeden z najprostszych elementów pobudzenia inwestycji ,inne bardziej wyrafinowane też mają miejsce ale tylko specjaliści to dostrzegają np wpływanie na nastroje społeczne{ 500+} ,np by pobudzić innowacyjność ,patriotyzm by promować rodzime produkty ,,,,,
  • ~puchatek
    (2017-11-09 23:10)
    Tytuł śmieszny ,bo jest to efekt spłaty długu , JEST spowodowany zbyt wolnym wzrostem gospodarczym, który powoduje zbyt wolne zmniejszanie długu{ jak to jest teraz} ,a nie przyrastaniem lawinowo odsetek, jak za poprzedników ,gdzie zadłużenie było czasami na poziomie 8% a nie jak teraz 3% w stosunku do PKB Są jeszcze inne wskaźniki ale to już z dziedziny matematyki i jak na obecne czasy wystarczy wstawić dane do wzoru ,by uzyskać przedział czasowy , jak będzie wyglądała sytuacja Jest to podstawowe narzędzie graczy giełdowych ,którzy planują jak ograć przysłowiowych "leszczy" przewidując wyniki spółek
  • ~...
    (2017-11-09 23:30)
    Ja też tak robię ... kiedy zarabiam to dużo pożyczam, bo jak mnie zwolnią to będę miał z czego żyć ... to przecież oczywiste ... niepracującym nikt nie pożyczy. Zaraz ktoś spyta, kiedy oddaję dług ... odpowiadam ... nigdy ... po śmierci komornik przekaże mój spadek najbliższej rodzinie. Proste.
  • ~Biskup Schab
    (2017-11-10 17:47)
    PiS to Kryzys i Bieda

Może zainteresować Cię też: