Cudzoziemcy zarabiają w Polsce rekordowo dużo. Do swoich domów wysyłają miliardy złotych

| Aktualizacja:

Cudzoziemcy pracujący w Polsce w pierwszym kwartale wysłali do swoich domów ponad 4,3 mld zł. To o 65 proc. więcej niż rok temu.

wróć do artykułu
  • ~obywatel
    (2017-07-03 08:40)
    Wolę Ukraińców niż terrorystów i fundamentalistów zwanych przez politpoprawność "uchodźcami".
  • ~Sokular
    (2017-07-03 08:55)
    To od dawna wiedzieliśmy-wykazując zerowe zyski budują w stolicy wieżowce....za co???? na tym traciliśmy wielokrotnie więcej niz koszt 500+.Teraz powoli to odzyskujemy...
  • ~mis
    (2017-07-03 09:10)
    Nigdzi dalej na zachód nie wyjadą!!! Po co to straszenie? Język to podstawa, która ich tu trzyma!!! Przyjeżdżają do Polski i porozumiewaja , normalnie. W np. Niemczech to się nie uda...
  • ~sas
    (2017-07-03 09:22)
    Zamiast zatrudniać bezrobotnych to się zatrudnia tanią siłę roboczą,i dewizy płyną za Bug a nasi by zostawiali pieniądze w kraju
  • ~misiek
    (2017-07-03 09:33)
    Haha, co komu w świecie po złotówkach?
  • ~Nik
    (2017-07-03 09:55)
    Zarobki w Polsce sa na rekordowo niskim poziomie co w wielu przypadkach uwlacza godnosci czlowieka .Jesli tu takie Eldorado to dlaczego mlodziez tak masowo opuszcza kraj ?
  • ~slo
    (2017-07-03 09:55)
    Firmy zachodnie generuja zyski do macierzystych krajow a Polacy im w tym doplacaja tzw . strefy ekonomiczne i niewolnicy za miske ryzu. Ile zostalo sprzedanej ziemi naszej az sie noz w kieszeni otwiera . Tyle lat to sie dzialo Gdzie nasze zaklady pracy wszystko zniszczone .......
  • ~zyx
    (2017-07-03 10:13)
    To znaczy , że Polska zrobiła się dla niektórych atrakcyjna. Jeśli uczciwie pracują , to mogą wysyłać zarobione pieniądze gdzie chcą - podobnie jak Polacy , pracujący za granicą.
  • ~syn bylego zolnierza
    (2017-07-03 10:55)
    Ukraincom trzeba pomoc, pracuja ciezko, co tam te pare miliardow -bardziej interesujace byloby pokazanie ile niemieckie koncerny wyprowadzily bez podatku z kraju, bo uwazam, ze na przestrzeni lat sa to 600 -800 miliardow euro. Niemcy zamiast placic nam dozywotnie odszkodowania, emerytury, renty -doja nasz rynkek na maksa.
  • ~llc
    (2017-07-03 11:35)
    więz.niów rec.ydy.wis.ótw PO.wyro.kach band.erowcó.w też można zatrudniać ale jaki pracodawca taki pracownik
  • ~qaduq
    (2017-07-03 14:05)
    Ile zarabiają Ukraińcy? Oczywiście, na tak proste pytanie Bank dał skomplikowana zmyłkę. Jeśli policzyć 4,3 miliarda na 737 tysięcy oswiadczeń to rewelacji nie ma. Na jednego zatrudnionego wychodzi niespełna 6 tysięcy złotych oszczędności, co nawet na pól roku nie jest rewelacją. Widać brak spójności systemu, kiedy wymóg zatrudnienia powinien byc podstawą do wydania zaświadczenia o zarobkach wysyłanych za granicę i przedstawianego przy opuszczaniu kraju, w clu zwolnienia od opłat celnych zakupionych w Polsce towarów. Warto wprowadzić system amerykański, gdzie wywóz czegokolwiek, a dolarów przede wszystkim łączy sie z udokumentowanym zatrudnieniem. przedsiębiorca, którego złapią na nielegalnym zatrudnianiu wyjeżdżającego emigranta jest skończony. i na tym polega różnica między polskim pustosłowiem,a amerykańskim egzekwowaniem prawa. A ile transferują zysków dyrektorzy zagraniczni, łaskawie pilnujacy zainwestowanych w rozbudowę nakładow finansowych. Jeden pewno spokojnie zarabia przez miesiąc minimum 100 tysięcy uczciwa pracą. I takie są proporcje. Wśród Polakow też. i o to przecież chodziło. Jak praca, taka placa, nieprawdaż?
  • ~ewa koby
    (2017-07-05 17:05)
    ewa koby cudzoziemcy z polski zrobili pralnie pieniedzy zanim opozniony w rozwoju rzad to zauwazy banki sie ciesza

Może zainteresować Cię też: