Mikroskładki dla mikrobiznesu. PiS szykuje rewolucję w składkach na ubezpieczenie zdrowotne

| Aktualizacja:

Ministerstwo Rozwoju proponuje, by również składki zdrowotne od najmniejszych firm były liczone od przychodów.

wróć do artykułu
  • ~Ob
    (2017-04-18 08:08)
    Brawo PiS wreszcie widać że ktoś pracuje
  • ~marks_
    (2017-04-18 07:42)
    przychód bidy pisie, przychód. proszę sobie poczytać co to jest, a potem peany na cześć cudotwórcy morawskiego i, uwaga trudne słowo, "rządu" pisu ;-)))
  • ~xxxx
    (2017-04-18 09:04)
    Kto ma przychód 200zł miesięcznie ? Chyba ze sprzedaży nadmiaru pietruszki z własnego ogródka . Oni nawet przychodu od dochodu nie umieją odróżnić a co dopiero bardziej skomplikowane zjawiska ekonomiczne
  • ~gazag
    (2017-04-18 07:54)
    Ale limity, ja pier...
  • ~Janusz
    (2017-04-18 08:00)
    Zróbcie to! Następnym razem będziecie mieć większość konstytucyjną!!!
  • ~ZDELEGALIZOWAĆ PO,axelspringer, TVN.GW,NEWSWEEK,ONET,WP...
    (2017-04-18 08:53)
    a pytanko aktualne. Czy rudego CWELA z PEŁO POwieszą już na PERONIE? Czy dopiero PO wyroku skazującym?
  • ~ktoś
    (2017-04-18 08:17)
    I co? Reszta będzie zasuwała na cwaniaków?! Ile jeszcze tego ROZDAWNICTWA kosztem innych?!
  • ~elbrujo
    (2017-04-18 10:11)
    jedyne sprawiedliwe rozwiązaniem to składka będąca stałym procentem od dochodu
  • ~Ob
    (2017-04-18 08:12)
    Te Ślązak- wolisz konsekwentne, przez dwie kadencje niszczenie kraju- jedni rozbierali do kamieni a inna rozdaje swoim niszcząc prawowitych właścicieli. Jest za czym tęsknić ?
  • ~city Zen
    (2017-04-18 10:09)
    . Wysokość przychodów przedsiębiorstwa nie odzwierciedla jego rzeczywistej sytuacji finansowej. Podstawowymi wskaźnikami oceny finansowej przedsiębiorstwa są przepływy finansowe w postaci wpływów i wydatków przedsiębiorstwa.
  • ~Mamplana
    (2017-04-18 11:36)
    No to krótkie obliczenia zakładam sklep kupuję chleb od piekarza za 165 zł sprzedaję za 200 zł mój zysk wynosi 35 zł minus mikro ubezpieczenie 32 zł czyli zysk teoretyczny 3 zł. Inny przykład prowadzę kantor kupiłem walutę za 5000,00 zł sprzedałem za 5250 zł zarobiłem 250 zł minus mikro ubezpieczenie od przychodu 5000 zł / 200 zł x 32 zł = to jest 800 zł czyli jestem na minusie 550 zł. No i gitara bedzie na 500 plus. Powinien być wymóg chcesz być politykiem musisz udowodnić że prowadziłeś działalność minimum 15 lat.
  • ~AVE JUPITER, AVE EUROPA MAGNIFICA
    (2017-04-18 19:25)
    ale wy jesteście tępi! ZUS wcale nie jest taki wysoki w Polsce, w Czechach ZUS jest procentowo uzależniony od zarobków... A na Zachodzie nędznicy płacą najniższe podatki, i gdzie tu równość prawa? Wielki biznes utrzymuje hołoty na socjalu, jeśli np. w UK ktoś ma firmę i zarabia powyżej 250000 funtów płaci najwyższe podatki bo aż 45%, stąd tak imigranci lgną na Zachód. W Europie powinny być podatki równe dla wszystkich, niezależnie ile zarabiasz czy to 1000 złotych czy milion. W związku z tym lepiej być biedniejszym niż uczciwym i bogatszym... W Polsce niestety to samo następuje. Patola dostaje forsę za friko kosztem kogoś, kto chce tu żyć uczciwie i pracować. W Polskim ZUS-ie problem jest inny, przerost administracji, bo 50 tysięcy siedzi bezproduktywnie na stołkach... No i ten miliard wyrzucony w błoto na "informatyzację" tego molocha... Tu jest problem, a nie składki 1000 złotych, jeśli wiem, że moja składka jest spożytkowana na coś sensownego to ok, ale nie na religię w szkołach, nie na prywatne wyjazdy rządowymi limuzynami, etc. Będziemy mieć w końcu taki problem z patologią, jaki ma Zachód i tyle w temacie!
  • ~a to gad
    (2017-04-18 07:35)
    ...orweskie pieniądze Działacze dolnośląskiej „S” wspominają, że pierwsze interesy Władysław Frasyniuk robił z Norwegami. – W 1990 roku, w czasie, gdy Frasyniuk został przewodniczącym, sprowadził do Wrocławia norweski koncern medialny Orkla Media i zawiązał z nimi spółkę. Jedyne, co po tej współpracy zostało, to maszyna drukarska, stary rupieć, i wydane pieniądze „S” – mówi "Gazecie Polskiej" dr Tomasz Wójcik, jeden z czołowych działaczy dolnośląskiej Solidarności, były poseł AWS. – Gdy zostałem przedstawicielem udziałowca, Frasyniuk ciągle miał do mnie pretensje, że nie dopuszczam go do dokumentów. Powiedziałem mu, że przepisy na to nie pozwalają, i dopiero wtedy zrezygnował. Pewnego dnia przyszedł do mnie przedstawiciel Orkli i wyciągnął jakiś kwit, twierdząc, że „S” jest im winna 15 tys. dolarów. I że te pieniądze dostał Frasyniuk. Więc odesłałem ich do Frasyniuka. Nigdy na ten temat z Frasyniukiem nie rozmawiałem, ponieważ wcześniejsze nasze prośby o rozliczenie się z pieniędzy „S” spotykały się z jego agresją i awanturą, jak my śmiemy się o to dopominać – dodaje dr Wójcik.
  • ~dsgf
    (2017-04-18 12:17)
    składki zus powinny być zlikwidowane, to udawane zbieranie na emeryturę niczemu nie służy i tak co chwila kolejna władza kradnie te pieniądze. składki zdrowotne to inna sprawa i tutaj nie powinno być niższych składek bo coś - każdy powinien się dokładać do służby zdrowia a nie kombinować jak uniknąc płacenia a później płakać że służby zdrowia nie ma - nie ma kasy nie ma leczenia, proste.
  • ~hubert
    (2017-04-18 12:45)
    To jest kraj jesteś karany ( wysokimi haraczami )za to że chcesz legalnie pracować.
  • ~Bez masła
    (2017-04-20 22:25)
    PiS gwarantem BIEDY w Polsce
  • ~Adek
    (2017-04-18 15:12)
    Mikro składka = mikro emerytura Jeśli przedsiębiorcę nie stać na składki (patrząc na te przychody poniżej 1000zl) to może niech za wczasu pomyśli o zamknięciu tego "biznesiku" i poszukaniu pracy.
  • ~~komentator
    (2017-04-19 14:36)
    No może wreszcie ktoś pójdzie nie tylko po rozum do głowy ale go tam znajdzie.

Może zainteresować Cię też: