Morawiecki odnosi się do słów Kaczyńskiego o przyjmowaniu euro: Najwcześniej za 10 lat

| Aktualizacja:

Przyjęcie unijnej waluty można rozważyć za 10-20 lat, gdy Polska będzie bardziej podobna do krajów strefy euro pod względem wielu parametrów makro- i mikroekonomicznych - stwierdził na konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu
  • ~pat
    (2017-03-15 14:12)
    Nikt rozsądny dzisiaj w Polsce nie może nawet myśleć o wejściu do strefy euro. Co innego Pan Ryszard Petru i politycy PO. Oni gotowi w imię totalnej walki z PiSem przyjąć natychmiast euro, co więcej gdyby Putin obiecał im powrót do władzy przyjęliby nawet rubla.
  • ~POmnik niemieckiej kultury-OŚWIĘCIM.....
    (2017-03-15 14:17)
    Eeee tam...a co tam słychać u niejakiego synalka TuskAmberGolda ,POlakożercy bąka co wyje ... bał ,siedzi? Menda pejsata z Patologii Oprychów?
  • ~:-)
    (2017-03-15 14:32)
    Za 10 lat bez euro nie będziemy mieli czego szukać w UE. Przepaść integracyjna i gospodarcza będzie nie do pokonania.
  • ~Macisław Płatow
    (2017-03-15 14:40)
    Wicepremier Morawiecki powiedział PRAWDĘ. Złotówka to, GWARANT ROZWOJU i NIEPODLEGŁOŚCI Polski. Wątpię by Polacy w Referendum wyrzekli się ZŁOTEGO.
  • ~Boby
    (2017-03-15 14:44)
    Euro tak. Rubel nie.
  • ~y5675bn67unbbybtryb
    (2017-03-15 14:45)
    ej ty amatorze - ekonomiście !!! na białoruś jedź koleś !!
  • ~tomek z W-wy
    (2017-03-15 14:51)
    Ciekawe, że Polska nie jest podobna a Słowacja i Łotwa były podobne!!!!!!!!
  • ~kar
    (2017-03-15 15:44)
    Które z państw, oprócz Niemiec jest zadowolone z przyjęcia euro ? Hiszpania, Włochy, Grecja ? A może Litwa i Słowacja, gdzie ceny poszły w górę kilkadziesiąt procent ?
  • ~adam
    (2017-03-15 15:50)
    Wszyscy w miedzyczasie beda mieli Euro, bo to bedzie warunek pozostawania w silnym centrum Unii. Ale wiadomo, ze PiS woli Polske z boku, zeby im sie timermansy nie wtracaly do lamania prawa. A to ze Polacyy beda przez to biedniejsi I oddieleni od innych Europejczykow, to pijsiakow nie obchodzi
  • ~gerd
    (2017-03-15 16:38)
    Sadze ze za 10 -20 lat UE musi sie zmienic bardzo , watpie czy przetrwa, slowa Morawieckiego sa madre i racjonalne, jak ktos chce placic za kilo pomidorow 12-15 zl to prosze bardzo glosowac za euro, przecietnemu politykowi i polskiemu biznesowi nic to nie da , skorzystaliby tylko ci importuja do Polski
  • ~autor nieznany
    (2017-03-15 17:06)
    za 20 lat to merkel bedzie papiezyca, donald.t. wyjdzie wlasnie z mamra, a euro bedzie sie straszyc dzieci
  • ~Jaroslaw I Koci
    (2017-03-15 18:10)
    Dobry Boze bron Polske od PiS Ministrow. Konkurencja kto jest wiekszy glab a ten to zupelny odlot do San Escobar. Nadziany historyk i amator ekonomista. Wstyd dla takiego kraju ale sam chcial. Brawa dla tej czesci gleboko intelektualnego Suwerena. Zenada.
  • ~Nadszedł czas powrotu do klasy siódmej!!!
    (2017-03-15 18:38)
    @@ "...czy nie nadszedł czas o powrót do dyskusji o wejściu..." // @@ "...czy nie nadszedł czas o powrót do dyskusji o wejściu..." // @@ "...czy nie nadszedł czas o powrót do dyskusji o wejściu..." // PRZYNAJMNIEJ DLA ZATRUDNIONEJ W DZIENNIKU NA ŚMIECIÓWKACH GIMBAZY!!!
  • ~ik
    (2017-03-15 20:06)
    nie wierze w morawieckiego
  • ~w roku 2011-tym wprowadził €uro
    (2017-03-15 21:11)
    Przecież ryży, ten od zielonej wyspy, wprowadził już raz, dokładnie w roku 2011-tym, €uro do obiegu w polsce!! Tak Palikot jak i "bulem" byli wówczas nadwornymi "przyklaskaczami" ryżego, tak tańczyli, jak im ryży zagrał!! Jakiż zatem sens wprowadzać ,owe €uro po raz drugi! This make no sens!
  • ~EURO plus dla PL
    (2017-03-15 21:28)
    Te wszystkie!!! wypowiedzi pochodzą od ekspertów, którzy równie dobrze mogli by podać parametry wytopu stali wysokiej jakości (np. niemieckiej lub japońskiej) bo na tym tez się pewnie znają. Argumenty przeciw , że ceny wzrosną, że referendum jest potrzebne są najlepszym przykładem tej wiedzy. Zmiana na EURO jak najszybsza byłaby korzystna w szerszym horyzoncie czasowym i eliminowała by niepewność co do naszego statusu w EU. Ekonomicznie przyniosła by zmianę in plus.
  • ~jojo
    (2017-03-16 09:05)
    Euro to petla na szyje.
  • ~j10
    (2017-03-16 15:10)
    Inteligentny po ojcu, koziołek matołek. Ile autobusów wyjechało z Autosanu? A może elektryczne pojazdy, mają w tej branży eksperta - Karskiego. A dla kolosalnego lotniska mam nazwę - "Ofiar Katastrofy Smoleńskiej".
  • ~JOE
    (2017-03-16 22:38)
    ZA 10 LAT BEDZIEMY MIEC RUBLA
  • ~qqq
    (2017-03-18 14:06)
    Przy PiS to prędzej będziemy mieli ruble niż euro.

Może zainteresować Cię też: