500 zł na dziecko albo na... obligacje. Ministerstwo Finansów ma plan

Za pieniądze z programu będzie można kupić specjalne papiery.

wróć do artykułu
  • ~Max
    (2016-03-08 07:39)
    Nie kombinuj Nowak, nie kombinuj, tylko wypłacaj gotówką wszystkim te wasze 500 zł. Bogaci też niech biorą, najwyżej wrzucą je jakiemuś grajkowi ulicznemu do kapelusza..
  • ~Patriota
    (2016-03-08 07:46)
    Co za idioci. Bogaci beda oszczedzali, aby wydac na przyklad na pozniejsza edukacje dziecka. To tylko poglebia juz istniejace szanse na edukacje dzieci z rodzin wiejskich czy biednych, a miejskich czy bogatych. Nazwa tej partii "Prawo i Sprawiedliwosc" to cynizm w najwyzszym wydaniu. Ta zgraja to czyste bezprawie, a sprawiedliwe to wszystko jesz tylko dla tego ferajnu przy rozdawaniu stanowisc dla siebie samych. Zygac sie chce.
  • ~z
    (2016-03-08 08:00)
    znów kombinują . wszyscy wiedzą : ci z prawa , z lewa i ze środka , że głupot naopowiadali . i wymyślają cokolwiek by tylko termin wypłaty kasy przesunąć w nieskończoność .
  • ~warszawiak
    (2016-03-08 08:02)
    Byl taki czlowiek w ZSRR nazywal sie J.Stalin który mówil : jestescie biedni bo oni sa bogaci i znalazl szerokie poparcie i mocno dzierzyl wladze - czyzby picolo-bezzebny.. Prezes PIS liczyl na udana powtórke tego schematu w Polsce ?
  • ~bajeczki opowiadajcie dzieciom
    (2016-03-08 08:30)
    oszczędzać, a niby z czego, gdzie, z tych nędznych 500 zł ? w banku w ogóle nie opłaca się przechowywać pieniędzy - kredyty cwaniaki dają na 15-20%, ale lokaty to 2% max w skali roku ... jak chcą, żeby coś drgnęło w oszczędzaniu to niech zaczną od likwidacji złodziejskiego podatku Belki ... w głowie się nie mieści jak można było wprowadzić to podwójne opodatkowanie - najpierw opodatkowali pracę, a potem jeszcze to co sobie ciułacz zaoszczędził z nędznej pensji ... państwo złodziejskie - ktoś kto mówi, że kocha ten kraj musi być masochistą, albo sam żyje z tego co ukradziono innym ...
  • ~misiek
    (2016-03-08 08:43)
    Jak na wprowadzenie górnej granicy dochodów to pieniędzy nie było a na wprowadzenie obligacji i koszty z tym związane (zapewne wyższe) to już kapucha się znajdzie?
  • ~alicja
    (2016-03-08 08:46)
    Można się było spodziewać, że ci amatorzy będa kombinować skąd wziąć pieniądze. Ten pomysł tylko jeszcze bardziej rozwarstwi społeczeństwo. Biedni na buty dla dziecka, a bogaci na Oxford.
  • ~al
    (2016-03-08 08:52)
    Program 500 +plus ma zwiekszyc dzietnosc a nie nauczyc oszczedzac 500 ma byc wydane na dziecko a nie na lokate dlatego sie wyklucza mlode pary z 1 dzieckiem bo nie rokuja na 2 a daje sie parze po 40 z 3 dzieci bo oni rokuja na kolejne
  • ~maja
    (2016-03-08 09:26)
    Czy te 500 zł trzeba wziąc tylko na chwile i oddac w formie obligacji do panstwa na 15 lat. Co to sie dzieje ?
  • ~Ryszard
    (2016-03-08 09:26)
    Szanowni forumowicze, zwlaszcza Ci starsi.Pamiętacie książeczki oszczędnościowe na zakup samochodu, czy książeczki mieszkaniowe? Czy obecny pomysł rządu nie jest z tej samej półki.Co warte będą te obligacje po 10-15 latach?
  • ~macgregor
    (2016-03-08 10:05)
    Sprytne. My damy, inni zapłacą. Czyli budżet programu 500+ się nie spina.
  • ~TTT
    (2016-03-08 10:35)
    teraz kombinują jak by tu nie wypłacić tej gotówki tylko wcisnąć " ludziom bezwartościowe papiery :-) Trzeba było nie obiecywać jak nie mieliście kasy :-)
  • ~spizi
    (2016-03-08 10:50)
    Idzie komuna, ręczne sterowanie dla naiwnych. Przyjdą inni i będzie po ptakach. Brać kasę i nie oddawać państwowym szulerom.
  • ~smiech_na_sali
    (2016-03-08 11:03)
    Najpierw zadłużyć Państwo obligacjami wobec obywateli, a potem inflacja, dewaluacja i odkładając 500 co miesiąc za 10 lat dostaną równowartość 1/10 tego jak kiedyś z książeczek oczędnościowych. No ale na papierze 500 zł było wypłacone. PRL Kontratakuje.
  • ~Kemik89
    (2016-03-08 12:04)
    Gdybym 10 lat temu kupił złoto za 500 zł to dzisiaj bym je sprzedał za 962 zł. Więc to 90zł zysku z obligacji które za 10 lat może nie być komu sprzedać jak Państwo padnie nie bardzo mi się widzą.
  • ~gart
    (2016-03-08 12:21)
    Pomysł na ratowanie całego projektu mniej więcej taki jaki miał baron Münchhausen. Wszyscy wkoło mówią, że trzeba wprowadzić kryterium dochodowe, a te jełopy z oślim uporem mówią NIE. Analfabeci ekonomiczni i inne kucharki teraz rządzą.
  • ~dziadek
    (2016-03-08 12:22)
    Skad ten kosmita ma takie pomysly? Strach co jeszcze wymysli niech moze juz lepiej pusze morawieckie bajki. Niech wraca do podstaw makroekonomii...
  • ~Zygmunt
    (2016-03-08 14:15)
    Z tym pomysłem wiążą się przynajmniej dwie sprawy. Prezes i Słudzy ( w skrócie PiS ) chcą zwalić koszty wykupu obligacji na swoich następców bo doskonale wiedzą , że za 10 lat pozostaną wspomnieniem . Po drugie Prezes i Słudzy ( w skrócie PiS ) strzelają sobie w stopę bo przecież cały czas bełkocą , że pieniądze z 500+ ożywią gospodarkę . A przecież nie będzie tych pieniędzy tylko świstki papieru licho wie ile warte po 10 latach .
  • ~Komentator
    (2016-03-09 00:00)
    Pis mysli ze wynalazl budzetowe perpetuum mobile - beda rozdawac srodki z budzetu, a ludzie beda je oddawac kupujac obligacje skarbowe. Tym sposobem by zepchneli odpowiedzialnosc finansowa za swoja nieodpowiedzialna polityke na przyszle rzady i pokolenia. Tylko kto sie na to nabierze?
  • ~Teodor
    (2016-03-09 14:32)
    Znów chca biednych ludzi wyrolować!!!!

Może zainteresować Cię też: