500 zł na dziecko albo na... obligacje. Ministerstwo Finansów ma plan

Za pieniądze z programu będzie można kupić specjalne papiery.

wróć do artykułu
  • ~osa
    (2016-04-02 06:37)
    czyli znów banki się wzbogacą ?? na podstawie jakich przepisów można pieniądze "socjalne" wypłacać w obligacjach ??
  • ~majka
    (2016-03-19 16:21)
    lepiej robic swojei sie nie ogladac na to co sie dzieje dookola, dlatego w getin banku zakladam lokaty tak jak dotej pory i juz niezle na tym wyszlam
  • ~luna
    (2016-03-14 13:30)
    ani jedno ani drugie, bo zaraz się okaże,że coś nie działa ;) wolę sobie radzić sama jeśli chodzi o finanse a nie liczyć na państwo. gdy potrzebuję pieniędzy to je pożyczam i już. tak wzięłam pożyczkę online z ferratum banku- poszło bardzo sprawnie, a do tego mało formalności więc nie trzeba było składać miliona podpisów i chcieli tylko dowód. a cała procedura bezpieczna bo to bank :)
  • ~system
    (2016-03-11 09:42)
    z jednej strony dają a drugą stroną żądają z powrotem
  • ~klarneta
    (2016-03-10 22:09)
    IDIOTYZMY TYPOWE DLA KOMUNY. BYLY KSIAZECZKI SYSTEMATYCZNEGO OSZCZEDZANIA - MIESZKANIOWE, KTORE NIC NIE DALY.
  • ~EU07
    (2016-03-10 19:16)
    Popieram PIS zagłosowałbym jeszcze raz na ekipę Jarosława Kaczyńskiego, jednak z programem 500 + się do końca nie zgadzam, uważam że nas na to nie stać, program został źle przygotowany. Nie pieniądze do ręki ale jakieś bony imienne na książki do szkoły ubrania dla dzieci itp. Ktoś powie, że handlowaliby część pewnie tak, tylko wg mnie z większym pożytkiem wydane pieniądze i przez tych, co na prawdę pomocy potrzebują. Niektórzy straszą tym, że sporo osób nie wyda pieniędzy na dzieci tylko na alkohol - nie z tym się nie zgodzę.
  • ~666
    (2016-03-09 18:44)
    A później znacjonalizują obligacje bo wita , rozumita.
  • ~Teodor
    (2016-03-09 14:32)
    Znów chca biednych ludzi wyrolować!!!!
  • ~Komentator
    (2016-03-09 00:00)
    Pis mysli ze wynalazl budzetowe perpetuum mobile - beda rozdawac srodki z budzetu, a ludzie beda je oddawac kupujac obligacje skarbowe. Tym sposobem by zepchneli odpowiedzialnosc finansowa za swoja nieodpowiedzialna polityke na przyszle rzady i pokolenia. Tylko kto sie na to nabierze?
  • ~Zygmunt
    (2016-03-08 14:15)
    Z tym pomysłem wiążą się przynajmniej dwie sprawy. Prezes i Słudzy ( w skrócie PiS ) chcą zwalić koszty wykupu obligacji na swoich następców bo doskonale wiedzą , że za 10 lat pozostaną wspomnieniem . Po drugie Prezes i Słudzy ( w skrócie PiS ) strzelają sobie w stopę bo przecież cały czas bełkocą , że pieniądze z 500+ ożywią gospodarkę . A przecież nie będzie tych pieniędzy tylko świstki papieru licho wie ile warte po 10 latach .
  • ~dziadek
    (2016-03-08 12:22)
    Skad ten kosmita ma takie pomysly? Strach co jeszcze wymysli niech moze juz lepiej pusze morawieckie bajki. Niech wraca do podstaw makroekonomii...
  • ~gart
    (2016-03-08 12:21)
    Pomysł na ratowanie całego projektu mniej więcej taki jaki miał baron Münchhausen. Wszyscy wkoło mówią, że trzeba wprowadzić kryterium dochodowe, a te jełopy z oślim uporem mówią NIE. Analfabeci ekonomiczni i inne kucharki teraz rządzą.
  • ~Kemik89
    (2016-03-08 12:04)
    Gdybym 10 lat temu kupił złoto za 500 zł to dzisiaj bym je sprzedał za 962 zł. Więc to 90zł zysku z obligacji które za 10 lat może nie być komu sprzedać jak Państwo padnie nie bardzo mi się widzą.
  • ~smiech_na_sali
    (2016-03-08 11:03)
    Najpierw zadłużyć Państwo obligacjami wobec obywateli, a potem inflacja, dewaluacja i odkładając 500 co miesiąc za 10 lat dostaną równowartość 1/10 tego jak kiedyś z książeczek oczędnościowych. No ale na papierze 500 zł było wypłacone. PRL Kontratakuje.
  • ~spizi
    (2016-03-08 10:50)
    Idzie komuna, ręczne sterowanie dla naiwnych. Przyjdą inni i będzie po ptakach. Brać kasę i nie oddawać państwowym szulerom.
  • ~TTT
    (2016-03-08 10:35)
    teraz kombinują jak by tu nie wypłacić tej gotówki tylko wcisnąć " ludziom bezwartościowe papiery :-) Trzeba było nie obiecywać jak nie mieliście kasy :-)
  • ~macgregor
    (2016-03-08 10:05)
    Sprytne. My damy, inni zapłacą. Czyli budżet programu 500+ się nie spina.
  • ~Ryszard
    (2016-03-08 09:26)
    Szanowni forumowicze, zwlaszcza Ci starsi.Pamiętacie książeczki oszczędnościowe na zakup samochodu, czy książeczki mieszkaniowe? Czy obecny pomysł rządu nie jest z tej samej półki.Co warte będą te obligacje po 10-15 latach?
  • ~maja
    (2016-03-08 09:26)
    Czy te 500 zł trzeba wziąc tylko na chwile i oddac w formie obligacji do panstwa na 15 lat. Co to sie dzieje ?
  • ~al
    (2016-03-08 08:52)
    Program 500 +plus ma zwiekszyc dzietnosc a nie nauczyc oszczedzac 500 ma byc wydane na dziecko a nie na lokate dlatego sie wyklucza mlode pary z 1 dzieckiem bo nie rokuja na 2 a daje sie parze po 40 z 3 dzieci bo oni rokuja na kolejne

Może zainteresować Cię też: