W czwartek złoty odreagowywał środowe umocnienie po nieoczekiwanej przez rynki decyzji RPP o podwyżce stóp procentowych. Ważnym poziomem oporu dla euro-złotego jest 3,92, jednak w przypadku wyprzedaży na amerykańskich giełdach złoty może się dalej osłabiać. "Bardzo ciekawy dzień; dziś zdecydowana zmiana nastrojów, odreagowanie wczorajszego umocnienia po RPP. Mamy osłabienie złotego i generalnie wszystkich walut w regionie. Wystarczy popatrzeć na giełdy - awersja do ryzyka wraca" - powiedział PAP diler walutowy z Banku Pekao SA Marcin Bilbin.

"Ważny poziom to 3,92, który na razie powstrzymał wzrosty euro-złotego. Chyba zapomnieliśmy o wczorajszej decyzji RPP, globalny sentyment jest w centrum. Jeśli giełdy w USA będą wyprzedawały, złoty będzie słabszy" - dodał. W czwartek na otwarciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,16 proc., do 12.609 pkt, a Nasdaq Comp. spadł o 0,38 proc., do 2.834,2 pkt. S&P 500 spadł o 0,21 proc., do 1.339,4 pkt.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi obecnie 4,25 proc. w skali rocznej.