Walka operatorów komórkowych o klientów w najbliższych miesiącach mocno się zaostrzy. Wszystko za sprawą Play, czwartego co do wielkości operatora komórkowego na rynku, który wczoraj wprowadził na rynek nową taryfę – LongPlay. Klientom z abonamentem zaoferował darmowe, nielimitowane rozmowy w ramach sieci. Oferta dostępna jest dla tych, którzy wybiorą droższe plany taryfowe – za 69 zł i 99 zł miesięcznie. Operator wprowadził też stawkę 29 groszy za minutę.

Analitycy studzą szumne zapowiedzi operatora, ale przyznają: to kolejny mocny ruch z jego strony w tym roku. Nie tak dawno Play wprowadził nielimitowane, darmowe rozmowy dla posiadaczy usług w ofercie przedpłaconej (pre-paid) – Play Fresh. Na reakcję konkurencji nie trzeba było długo czekać. Na taki sam krok zdecydowała się już sieć Heyah, należąca do PTC. Play rozszerzył też darmowe rozmowy na ofertę biznesową. Teraz przyszła pora na klientów indywidualnych w abonamencie.

Część konkurentów, w tym Orange i Polkomtel, nie chce komentować tego kroku. Operator sieci Plus odpowiedział wczoraj konkretem – wprowadził promocję, w ramach której minuta połączenia kosztuje 29 groszy do wszystkich sieci, poza Play. Swojego stanowiska nie kryje Era, której zdaniem oferta Play o nazwie Stan Darmowy nie jest wcale tak rewolucyjna, jak przedstawia ją operator.

Więcej informacji: Sieci komórkowe postawią na więcej darmowych rozmów

p