• ~kradzione jednak tuczy ? ?
    (2013-09-12 15:17)
    do dziennikarek z GW-na aktywnych na forach internetowych

    dzisiejsze tzw "elyty" POLSKIEGO zycia publicznego zwane mylnie biznesmenami lub celebrytami sój "majątek" uzyskały w wyniku b a n d y c k ie go uwłaszczenia które sPOwodowało że 50-letni majatek wypracowany przez uczciwych Obywateli Rzeczypospolitej po 1989 zafgarnęły rózn e kryminalne mafie ,działacze PZPR, ORMO-wcy, eSB-ecy i szerokoPOjeta ż y do-ko muna -ich dzieci a teraz już i wnuki
  • ~gr
    (2013-09-12 15:03)
    Po pierwsze moi rodzice sami zarobili na swoje emerytury. Po drugie moj ojciec nigdy emerytury nie oebral, bo zamarl , a pieniadze zostaly ukradzione. Po trzecie to nie jest solidaryzm spoleczny, bo kasa nie jest rozdzielana rowno. Wojskowi gornicy, sedziowie , ich emerytury sa utrzymywane przez tych otrzymujacych glodowe swiadczenia. Takze nie nazywaj kradziezy solidarnoscia spoleczna.
  • ~Głupi cwaniak cheolpi sie że nie płaci podatków
    (2013-09-12 16:34)
    Zamiast wsadzic go do pier dla to beda go podziwiać i jego bezczelność.
  • ~PreczZKomuna
    (2013-09-15 07:57)
    I bardzo dobrze, uczciwie sie dorobil, jego pieniadze jego decyzja. A co? ma placic na tachich leni i obibokow jak wy? Bo co? Bo wam sie nalezy? Polowe zusu i tak przejedza urzednicze darmozjady.
  • ~TAki sam jak Janda cwaniak nie płaci podatków
    (2013-09-12 16:35)
    JAnda multimilionerka tez nie płaciła a teraz skowyczy że ma mała emeryturę
  • ~Hektor
    (2013-09-12 15:28)
    Za granicą śmieją się z tej nacji ale mają rację. Bo jak się czyta te wypociny to rzeczywiście najgłupszą nacją są polaczki, cwaniaczki,głuptaski. Prymitywizm.
  • ~a napisał to wszystko będąc ZŁOdziejem
    (2013-09-12 15:02)
    do @ ~sPiSek2013-09-12 14:47
    cytat co napisałeś:

    "Śmiech mnie ogarnia jak czytam te wypociny różnych emerytów, wieniaw i inych półgłówków w rodzaju aVowa, do których przez niemal ćwierć wieku nie dotarło, że żyją już dawno w innym ustroju i bezpowrotnie skończyły się czasy kiedy komunistyczne państwo zmuszało całe społeczeństwo do życia na poziomie życiowych oferm, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Te czasy już nie wrócą i żaden fuJaruś nie zrobi z dziadów krezusów. Kto ma naturę żebraka to takim pozostanie, bez względu na to kto aktualnie jest przy władzy.
    No ale ofermy zawsze będą czekać na gwiazdkę z nieba i truć że ich "okradziono". Ciekawe tylko z czego skoro urodzili sie już i przez całe zycie byli dziadami.
  • ~gugcia
    (2013-09-14 17:41)
    a ja podejscie tego pana biznesmena popieram,przynajmniej nie daje sie robic w konia,a to co wplaca jest zgodne z przepisami,wolno mu pracowac za najnizsze wynagrodzenie.Znalem stolarza,ktory cale zycie wplacal sumiennie na ZUS,uzbieral tam ok.350 tys zl,poszedl na emeryture kilka lat temu,dostal 935 zl emerytury,czyli ok. 12 tys zl na rok,ma 66 lat,ile pozyje?-niech ma szczescie i pozyje jeszcze 20 lat (niezbyt wielu mezczyzn dozywa tego wieku,ale niech bedzie-20 lat na emeryturze)-odbierze ok. 240 tys zl,ale jak pozyje np.10 lat to juz tylko 120 tys zl,reszta przepada.Taki to "biznes" z ZUSem,lepiej placic po 200 zl i dostac najnizsza ustawowa,jak ten biznesmen, i nie tuczyc ZUS,a jak ktos wyjdzie z argumentami spoleczno-solidarnosciowymi o wspolnym losie w ZUS mlodych i starych,itp.to odpowiem mu jedno-jak to jest,ze moja mama pracowla uczciwie w PRL,majac stanowisko panstwowe-inspektora sanitarnego,i do niedawna dostawala ok.1300 zl emerytury(teraz jej podniesli na 1600 zl z uwagi na wiek i I grupe inw.),a sasiedzi na tej samej ulicy w Krakowie,w blokach zbudowanych dla MO,SB i apartau PZPR,tez pracujacy w PRL dla panstwa,dostaja po 5 do 7 tysiecy zl emerytury (mowil nam listonosz,zrodlo pewne).Jak mi ktos wyjasni te zagadke solidarnosci spolecznej wZUS to chetnei poslucham.
  • ~oby sie żyło ..............
    (2013-09-15 00:44)
    Dziś oszustom,złodziejom i cwaniakom, dobrze się żyje POd szyldem PO+PSL
  • ~Wnikliwy obserwator sceny politycznej w Polsce
    (2013-09-14 21:19)
    Chciwość i brak solidarności społecznej to woda na młyn obcego kapitału,który wykorzystując sytuację ,że ZUS jest firmą która ma rozbuchaną administrację i prowadziła się niezbyt gospodarnie,ale jest NIEZBEDNA w systemie PANSTWA wmówił zaślepionym chciwością Polakom,że to jest krwiopijca i trzeba ją likwidować. W zanian proponują wzorce kapitałowe ,które w dłoższym okresie okradają cały świat - stąd kryzysy i to samo czekało by Polaków.
    Wniosek Lepsza organizacja pracy ZUS -ograniczyć zbędne wydatki i Likwidacja filaru kapitałowego .A kto chce dodatkowych pieniędzy na starość niech sobie wybiera inne dostępne na rynku produkty finansowe i tyle.