Rośnie liczba niezadowolonych emerytów. PiS czuje presję, ale kiedy padną konkrety?

Liczba zatrudnionych w tej grupie się zmniejsza. W porównaniu z grudniem 2017 r. ponad 3 tys. osób mających prawo do świadczeń z ZUS i jednocześnie wciąż pracujących postanowiło zrezygnować z tej aktywności.

wróć do artykułu
  • ~ ~
    (2018-09-10 21:28)
    Emeryci nie pracujcie! Kaczor obiecał dla was 500+ ...
  • ~z
    (2018-09-11 07:01)
    Chyba bylo jasne od samego poczatku, ze przy obnizaniu wieku emerytalnego pieniadze beda male i ze niska demografia nie pozwoli ze ktos bedzie pracowal na emerytow
  • ~head
    (2018-09-11 07:03)
    Emeryci nie są celem PiS, bo i tak stare babcie i dziadki popierają PiS i ojca Rydzyka, ostatnie grosze oddają kościołowi . Ponieważ niezadowolenie emerytów en masse rośnie a jest ich sporo, PiS musi przypudrować sytuację i poudawać że myśli nad poprawą ich bytu. Jak zwykle da tym którzy najmniej pracowali.
  • ~Den
    (2018-09-11 08:12)
    Ja mam 42 lata pracy oddajcie mi to co złożyłem nie chcę żadnej łaski niech każdy tak pracuje
  • ~toj
    (2018-09-11 08:44)
    Pracujący emeryt ,ratunkiem dla polskiej gospodarki . Tylko nich to bedzie emeryt a nie najpier narobic 40 letnich emerytów a pózniej samemu narzekać ,że nie ma komu pracować Takich co powinni odchodzic na emerytury w wieku 55 lat i nie nizszym jest pewnie nie więcej jak 20 % obecnie odchodzących nawet po 15 latach pracy czyli w wieku nawet 38 lat Czy ktoś upadł na głowę ?
  • ~gfyr
    (2018-09-11 09:04)
    Jak PO rządziło przez osiem lat to wszyscy byli zadowoleni emeryci nie chodzili po śmietnikach bo taki był dobrobyt wtedy w Polsce dla emerytów
  • ~Ewelina
    (2018-09-11 09:12)
    Czy to jest sprawiedliwe?. Wychowałam dwoje dzieci, przepracowałam już ponad 42 lata i odłożyłam spory kapitał w ZUS. Na emeryturę odejść nie mogę mimo tylu lat pracy bo, muszę jeszcze pracować na te matki które nigdy do pracy nie pójdą a i tak dostaną emeryturę. Przecież dzieci nie wychowuje się 42 lata nawet jeśli jest ich czwórka czy więcej. Pracowałam, wychowywałam, jednocześnie dokształcając się. Najpierw dziadkowie potem przedszkola i nie narzekałam że jest ciężko. To niehumanitarne aby ludzie którzy przepracowali tyle lat byli wykorzystywani do pracy, często do śmierci tylko dlatego że urodzili się wcześniej a rząd potrzebuję składek. Najlepiej wykorzystać do tego wypracowanych już często starych ludzi do swoich celów politycznych. Mam takie samo prawo do życia jak te matki i i domagam się respektowania praw człowieka w tym kraju. Obecnie na przykładzie braku możliwości przejście na emeryturę przy takim stażu pracy, w Polsce jest dyskryminacja i są łamane prawa człowieka zapisane w Konstytucji.
  • ~Sokular
    (2018-09-11 09:15)
    Mało realne.9 mln emerytów gdy dostanie np. tylko po 100zł mies. to obciąży budżet rocznie kwotą ponad 108 mld zł + koszty pokrewne tej operacji. To trzykrotnie więcej niż 500+.......realne za około 5,może 7 lat
  • ~er
    (2018-09-11 09:44)
    EMERYCI TO NIE DURNIE ROZLICZYMY PIS PRZY URNIE!!!
  • ~z pisu
    (2018-09-11 09:55)
    LUDZIE PRACUJĄ ZA 1600 ZŁ .SZOK. WYZYSK .
  • ~mnie też się należy !!!!!
    (2018-09-11 10:10)
    A zmieniona ustawa emerytalna w 2017 ROKU UMOŻLIWIA PRZELICZENIE DLA BONZÓW NA OWE ZASADY . DLA NIEKTÓRYCH JEST TO BARDZO KORZYSTNE . To też rząd tej pani z Przecieszyna ,której się wszystko należało jak psu buda . POczytajcie ze spokojem ta ustawę .
  • ~jdp
    (2018-09-11 10:13)
    zuś to organizacja złdziejska uprawnień specjalnych na przykład nadzwyczajna kasta nie płaci tam składek takich kwiatków czy innych tam jest multum
  • ~Emerytka
    (2018-09-11 10:14)
    "Prawi i sprawiedliwi" naprawcie błąd ustawy z 2013r - krzywdzący 150 000 tysięcy emerytek,którym pomniejszono uczciwie wypracowane emerytury oraz nie naliczono za bezpłatne urlopy wychowawcze.Teraz przed wyborami walka o głosy emerytów ,tyle było pięknych obiecanek że nie będzie dyskryminazcji.A realny status emerytki 1.050,00 na miesiąc z ZUS to DOBROBYT?!!!!???
  • ~???///
    (2018-09-11 10:28)
    Kiedy zlikwidują KRUS?
  • ~Emeryt Lutek
    (2018-09-11 11:11)
    Ani Pis ani nikt inny nie da naiwnym emerytom 500 zł miesięcznie, bo 500 zł x 12 miesięcy x 9 mln emerytów = rocznie 54 miliardy zł. Zadłużenie Polski 1 bilion 78 mld zł. Odpowiada to zadłużeniu Polski w wysokości 55% PKB, jakikolwiek kryzys światowy spowoduje wzrost naszego długo do 60% PKB, a to jest nieprzekraczalna granica zadłużenia zapisana w konstytucji. No chyba że ktoś kontystucji nie przestrzega. PKB Polski to 2 biliony złotych. Te 54 miliardy to byłoby 2,7 % PKB rocznie. Czyli po 2 latach wypłacania 500+ dla emerytów mielibyśmy przekroczoną granicę 60% PKB i zaczęlibyśmy TONĄĆ. Ktoś jeszcze wierzy w 500+ dla emerytów?
  • ~Tony
    (2018-09-11 11:42)
    jakie 100 tys. pań wycofało się z rynku pracy? Skąd te dane, z sufitu? wycofało się znacznie więcej! Każdy, kto prowadzi jakiś biznes i wie jak wygląda życie poza warszawskimi biurowcami to odczuwa. Przejdźcie się panowie konsultanci przez Polskę od Ełku po Szklarską Porębę, od Świnoujścia po Ustrzyki i pogadajcie z pracodawcami, zwykłymi ludźmi a nie majaczcie nierealnymi danymi-estymacjami.
  • ~bMall
    (2018-09-11 11:51)
    Dlaczego kobieta 60 lat może na emeryturze dorabiać bez obawy zmniejszenia lub zawieszenia świadczenia emerytalnego, a mężczyzna może dorobić bez ograniczeń dopiero jak skończy 65 lat? Równe traktowanie kobiet i mężczyzn.? Chcę złożyć pozew przeciwko państwu polskiemu o dyskryminację mężczyzn.
  • ~W.Borsa
    (2018-09-11 12:00)
    Czy trzeba było kraść dla sromotnika, kupować jachty i wspomagać podejrzane fundacje? Oni czekają aż wszyscy emeryci nagle umrą.
  • ~Anonim
    (2018-09-11 13:32)
    Za emerytury rozliczyć PO bo oni ukradli moje pieniądze
  • ~z pisu
    (2018-09-11 13:59)
    Jeszcze tak źle nie było. wszystko drogie .

Może zainteresować Cię też: