Emerytura mężczyzn niemal o połowę wyższa niż kobiet. A różnica może jeszcze narastać

| Aktualizacja:

Nowo przyznane świadczenia w 2017 r. były nieco niższe niż rok wcześniej – wynika z rocznego podsumowania systemu ubezpieczeń społecznych.

wróć do artykułu
  • ~leo
    (2018-08-01 22:11)
    prosty system mundurowi sędziowie prokuratorzy dostana emeryturę jeżeli osiągną wiek a od odejścia do wieku emerytalnego do roboty czyli odchodząc w wieku lat 40 przez 25 latek gdzieś musiał by pracować a na kasy w biedronkach jest zapotrzebowanie a tak zeruje na naszych podatkach 25 lat + tyle co dożyje
  • ~Mariusz
    (2018-07-14 09:36)
    Niepelnosprawny 30 zl podwyzki dziecko 800 gdzie sprawiedliwosc
  • ~alicja.....alicja
    (2018-06-16 11:47)
    Przy nowym systemie naliczania emerytur kobiety są dyskryminowane. Dziwne, że nie widzą tego kobiety zajmujące się sprawami społecznymi w rządzie - P. Szydło i P. Rafalska. To się ma nijak do głoszonej przez nie solidarności społecznej.
  • ~Igor
    (2018-06-15 07:19)
    Można zmienić płeć ;)
  • ~żart
    (2018-06-14 14:07)
    Nie prawda. Za "komuny" pracując na kopalni (dole) zarabiałem 3x więcej od żony (biurokratki). Dzisiaj biurokratka zarabia tak jak dołowy pracownik (nie wszystkie). Tak się wzbogacili biurokraci (darmozjady polityczni), kosztem ciężko pracujących (dających dochód narodowy). Kobieta to "szyja", chłop to "głowa". Tak kręci szyją, ze głowa "głupieje". Innowiercy lubią "ścinać" szyję, aby głowa głupio nie myslała.
  • ~joanna
    (2018-06-14 10:46)
    ad.MKoro Kobiety odchodzące obecnie na emeryturę najczęściej nie miały możliwości odkładać wysokich składek bo zarabiały marnie. Jednocześnie pracowały na darmowe kształcenie takich mędrców jak ty, na różne służby które żadnych składek nie płaciły /pani sędzia Gersdorf, różne służby mundurowe, funkcjonariusze PZPR / Nie miały również z czego gromadzić oszczędności.Teraz mają przymierać głodem bo jakiś politruk wprowadził system naliczania emerytur który wpędza je w nędzę i dodatkowo jeszcze dyskryminuje za to że są kobietami.
  • ~i będzie klawo
    (2018-06-13 10:38)
    Jak PO wróci do wadzy, piniendzy znów nie bendzie, a emerytury POdniosą do 1000 zł !!!
  • ~MKoro
    (2018-06-13 05:06)
    Drogie (bardzo drogie!) panie emerytki! Większość z Was powinna dostawać znacznie mniej, niż dostaje, dla wielu świadczenie powinno wynosić 300-500 złotych miesięcznie. Pamiętajcie, że każda złotówka ponad to, co wynika z sumy Waszych składek, jest zrabowana młodszym pokoleniom.
  • ~jola- tak ,tak
    (2018-06-12 22:15)
    Kobiety przy nowym systemie naliczania otrzymują nędzną emeryturę, bo po pierwsze urodziły się po 1948 roku / poprzednio naliczane emerytury były około 50% wyższe /, po drugie ktoś wyliczył, że ich średnia życia ma być o 8 lat dłuższa więc składki dzieli się na 264 miesiące i nikogo nie interesuje jak te kobiety będą egzystować. Wymyśla się programy aktywny senior, świetlice, uniwersytety III wieku a że nędza w portfelu ????? Kogo to interesuje ???? To jest ta solidarność społeczna.
  • ~Wera
    (2018-06-12 16:00)
    PiS mówi že najwięcej daje a tu niższe coś nie tak ..sobie dają ile chcą .a emerytom wała .
  • ~prezes
    (2018-06-12 12:19)
    kobiety sa i tak w lepszej sytuacji pod koniec zycia-moze maja nizsze emerytury ale pobieraja je baaardzo dlugo,tylko w mojej rodzinie: moja mama zyje juz 35 lat dluzej niz moj tata,ciocia,siostra mamy ma 91 lat i pozyje do 100,bardzo zdrowa,tesciowa 85 lat,zyje juz o 25 lat dluzej od meza,jej siostry 87 i 92 lata,bardzo zdrowe,a u mni na markecie nekrologi panow,ktorzy wlasnie zmarli-58 lat,62, 65, 68, 71 lat-no, to za dlugo tych swoich emerytur nie brali,a czesc zmarla przed emerytura.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-06-12 10:36)
    Nie rozumiem tego po co sie opierac reformie systemu emerytalnego? I tak nieunikniona jest emerytura socjalna w jednej wysokosci dla kazdego uprawnionego - emerytura to bardzo specyficzny zasilek socjalny - jak ktos chce miec wieksza emeryture to musi sobie dooszczedzic pieniadze (moze w jakims funduszu a moze w prywatnych inwestycjach np nieruchomosci). Zasada jest prosta - zoladki mamy takie same a na starosc to nei ma sie co dorabiac - czekam na rzad ktory zrowna zasady emerytalne dla wszystkich - mundurowych, uprzywilejowanych, rolnikow itd... taka sama placa za te sama prace i jedna emerytura.
  • ~Krycha
    (2018-06-12 10:34)
    Może narastać? Byle jak to juz było - gdy byliśmy zieloną wyspą na tle Europy. Aktorzy, dziennikarze, celebryci, prawnicy, twórcy i elity wszelkie, nie dostrzegały niczego niepokojącego. Przestańcie się wygłupiać - przy PiSie uczciwi Polacy maja się dużo lepiej.
  • ~ja się pytam
    (2018-06-12 10:19)
    Męszczyzna pracuje conajmiej 5 lat dłużej, najczęściej przy ciężkiej robocie (nie mylić z SBkami), wpłaca do funduszu ZUS dwa razy więcej składki od kobiety, żyje średnio 8 lat krócej, emeryturę otrzymuje conajmniej 10 lat krócej od kobiety i w sumie licząc kwotowo otrzymuje znaczniej mniej pieniedzy na emeryturze od kobiety ! Gdzie tu fest sprawiedliwość ?????????
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-12 09:44)
    Grzegorzu Myśl bo nie boli.Jakość nie widzę kobiet na Kopalni pracujących na dole ,kobiet w hucie na walcowni,młotowni ,jakość nie widzę kobiet w budownictwie ,ITD.Za ciężką i dłuższą prace , WIĘKSZA EMERYTURA.I co tu za filozofia. Plujecie jadem Grzegorzu.
  • ~jj25
    (2018-06-12 09:36)
    "Dobrodzieje"! Darujcie sobie ten następny SKOK na nasza kasę!!!!

Może zainteresować Cię też: