Emeryci podzieleni na biednych i bogatych. Jak zniesienie 30-krotności wpłynie na emeryturę. WYLICZENIA ZUS

| Aktualizacja:

Ustawa znosząca 30-krotność jest już w Senacie. ZUS na naszą prośbę policzył, jak zmiana wpłynie na wysokość świadczeń. Jedni mogą dostawać tysiąc złotych miesięcznie, inni kilkanaście razy więcej.

wróć do artykułu
  • ~cywil
    (2017-12-05 08:57)
    likwidacja przywilejów emerytalnych uzdrowi ZUS i cywilne emerytury, jeśli wysyłamy 40-45 latków na ogromne emerytury to nawet niemiecka gospodarka tego nie wytrzymałaby, tym bardziej , że uprzywilejowani mają inny system (bandycki) naliczania emerytur oraz składek nie płacą.
  • ~emeryt 10
    (2017-12-05 10:11)
    Narzekaliśmy, że za rządów Platformy była procentowa rewaloryzacja emerytur, czyli kto miał niską emeryturę dostawał mało, a kto miał wysoką dostawał dużo. Wczoraj przeczytałem w jednym z dzienników propozycję rewaloryzacji na marzec 2018 i znów jest to powrót do rewaloryzacji procentowej. Emeryci z niską emeryturą dostaną 20-30 zł podwyżki, a ci z wysoką 80 zł i więcej. Rozumiem, że każdy ma inną emeryturę, bo zależy to od wysokości składek i lat pracy,lecz rewaloryzacja ma wyrównywać wzrost cen w danym roku, a te ceny wzrosły dla wszystkich jednakowo i wszyscy emeryci powinni dostać po równo, czyli tzw. średnią. Dlaczego ci, co mają mało dostaną mało, a ci,co mają dużo dostaną dużo ?
  • ~eemerytka
    (2017-12-05 11:57)
    Każdy kto przechdzi na emeryturę,to już ma wyliczenia od stażu i zarobków.Dlatego pytam,kiedy w końcu będą rewaloryzacje kwotowe dla wszystkich równe? 35 lat mojej ciężkiej pracy jest nic nie warte,bo dzisiaj żyję w biedzie,która się pogłębia z roku na rok.Kiedy w końcu zapanuje sprawiedliwość,pytam się rządu PiS na który bardzo liczyłam.
  • ~Dziadziu
    (2017-12-06 13:50)
    Nihil novi! Tak bylo i tak bedzie, Sa biedaki i bogaci, wsrod emerytow tez. Kapitalizm to wyzysk czlowieka przez czlowieka, a socjalizm to odwrotnie!
  • ~Z. Szeląg
    (2017-12-06 19:36)
    Rok 2018: Bieda w Polsce
  • ~m-53
    (2017-12-05 09:56)
    Dosyć dęte te wyliczanki. Bo o ile mogę sobie wyobrazić pracownika o b. niskich kwalifikacjach pobierającego minimalną przez cały okres pracy to raczej trudno będzie znaleźć kogoś, kto cały czas pobiera dziesięć średnich. Następna kwestia - płacy minimalnej przez 35 lat przypisano emeryturę minimalną a to chyba nie jest prawda. No i dalej - zarabiający minimalną zazwyczaj zaczynają zarabiać wcześniej a więc osiągając wiek emerytalny mają sporo dłuższy staż pracy. Najwyraźniej warunki brzegowe ustawiono pod tezę do udowodnienia. Tak to niestety jest z ekonomistami, ekspertami i statystyką.
  • ~Janson - mason
    (2017-12-05 21:31)
    Mielenie bredni.Wiadomo że w 2018 ustawa nie wejdzie.A skoro nie wejdzie w 2018 to i w ogóle nie wejdzie.Ale przecież najlepiej pisać o problemach wydumanych.Kto za rok będzie pamiętał że Osiecki i Chądzyński wypisywali brednie?
  • ~oml
    (2017-12-05 09:21)
    co to za ględzenie zniesienie tego limitu jest bardzo dobre promuje pracę na etacie a nie jakueś samozatrieni po którym się nie ma emerytury wogóle a i emerytury będą wyższe
  • ~kris_111
    (2017-12-05 22:12)
    Same brednie w tym artykule. Po pierwsze nieprawdą jest , że obecnie najwyższa emerytura to 4,6 tys. Wg prasy to 16 tys. Po drugie zgadzam się z tezą , iż wyeliminuje to cwaniaczków , którzy nie płacą pełnych składek tylko minimum będąc zatrudnionym jako podmiot zewnętrzny (własna działalność). Wiem bezpośrednio z źródeł ZUS (pracuje tam członek mojej rodziny przy decyzjach emert-rent) , że niekoniecznie wysokie emerytury dostają mundurowi , górnicy etc. W Zus zdarzają się osoby z ok 10 tys emerytury brutto. Oczywiście nie jest to duża liczba. Poza tym skoro redaktorzy są tacy dociekliwi i dziwi mnie to bardzo, że taka gazeta o wydawałoby się poziomie nie zapyta Zusu o dane na temat wysokości dominanty emerytur z podziałem na kobiety i mężczyzn , w sprawie pensji Polaków ostatnio pojawiło się takie badanie. I okazało się , że wcale nie jest tak różowo skoro większość Polaków zarabia 2074 PLN brutto. I gdzie się to ma do 4,6 brutto średniej .......
  • ~baśa
    (2017-12-06 17:02)
    A jak będzie wyglądała sytuacja obecnie pobierających emeryturę, którym 2,5 krotność obcięła wysokość wypłacanej emerytury? Czy automatycznie ZUS ją przeliczy, czy też będzie trzeba ich o to prosić? A może będzie trzeba swojego dochodzić na drodze sądowej a wtedy będziemy musieli się skrzyknąć i składać pozwy zbiorowe. Emeryci całego Kraju łączcie się.
  • ~gostom
    (2017-12-31 15:06)
    Ile wynosi przeciętna emerytura w Polsce? Proszą podać . Dziękuje !
  • ~PanSzyszka
    (2017-12-11 08:23)
    No jak wplacac beda 4 razy wiecej do ZUS do tez powinni miec 4 razy wieksza emeryture...
  • ~Leszek J
    (2017-12-09 15:00)
    Wysokość obecnych emerytur to rażąca niesprawiedliwość. Wskaźnikiem powinna być tylko ilość przepracowanych lat.
  • ~KERAM
    (2018-01-02 18:36)
    W 1996 r. obliczono moja emeryture!!!!!! Zgodnie z obowiazujacymi przepisamy /do dziś/ miałem otrzymać 1500 zl. netto na reke!!!!! Na emeryture przeszedlem w 2008 r. na podstawie tych samych zarobkow ,co była obliczana emerytura w 1996r. Warunki otrzymania emerytury spelnilem!!!! Otrzymalem netto na reke 1200 zl!!!!! Pytanie: K...a M.c!!! Gdzie zniknelo te 300 zl???!!! ZUS zgodnie z zaleceniami " NOWEGO" realizuje polityke -zabierać ludziom i niczego nie przyznawać!!!!

Może zainteresować Cię też: