Obniżka wieku emerytalnego to nowe liberum weto. "Prezydent Duda z powodu tej decyzji będzie na liście hańby"

| Aktualizacja:

Jaka siła polityczna ponownie podwyższy wiek emerytalny, skoro wówczas inne ugrupowanie natychmiast weźmie odwrócenie tych zmian na sztandary? - pyta w rozmowie z "DGP" Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

wróć do artykułu
  • ~pat
    (2017-11-14 08:37)
    To taki sam "fachowiec" jak Rostowski! Miliardy mają wypływać i wtedy będzie można wypinać pierś po niemieckie medale. To jest program Platformy Obywatelskiej!
  • ~były gastarbeiter
    (2017-11-14 08:37)
    "Ekonomista" wychowanek Balcerowicza. Wiele lat wierzyłem w uzdrawianie Polski przez wyprzedaż majątku narodowego. I tak narobiło się Kulczyków i innych "milionerów podobnie jak w Rosji. A naród? Zabrać pieniądze z OFE, podwyższyć wiek emerytalny a jak się nie podoba to wypad na zmywak do Anglii.
  • ~edek
    (2017-11-14 08:42)
    To drugi z asów studentów towarzysza Balcerowicza. Pierwszy to oczywiście najzdolniejszy Rysiek Petru.
  • ~Tol
    (2017-11-14 08:36)
    czytają wywiad ma sie wrażenie że identyczne jest wróżenie z fusów
  • ~Wilga
    (2017-11-14 10:48)
    Z niego to doradca tak jak z koziej d....trąbka.Fachowiec od kreatywnej księgowości. Kolejny uczeń geniusza Balcerowicza.
  • ~ Ja(bis)
    (2017-11-14 09:01)
    Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej и все ясно!
  • ~to sie ne wrati
    (2017-11-14 08:47)
    przegraliście osły wybory przez to że odrzuciliście 2mln głosów pod referendum, ukradliście OFE ( choć takie osły za buzka piali z zachwytu) nie chcieliście ściagać VATu i hodowaliście mafie . Głąbowi rostowskiemu po podniesieniu VATu z 22 na 23 wpyty spadły . JAK TAKIE MATOŁY MOGĄ BYĆ CYTOWANE W GAZETACH ?
  • ~wladek
    (2017-11-14 08:47)
    A przecież mogli POdwyższyć do 95 lat. I "zlikwidować" OFE w całości. A dla "wcześniejszych emerytów" zafundować od razu "darmową" EUtanazję.
  • ~nieskundlony
    (2017-11-14 08:50)
    Poglądy,pomysly można mieć raz lepsze a raz gorsze ale ,że taki spec byl czlonkiem RPP to hańba dla tego kto go wybral.
  • ~mall
    (2017-11-14 09:03)
    Zatem PO planuje taki mechanizm redystrybucji od państwa do najbogatszych: - firmy będą miały łatwą możliwość wymuszania na pracownikach przejścia na samozatrudnienie (pracownicy staną się przedsiębiorcami); ze wszystkimi kosztami i ryzykami jakie się z tym wiążą; - po 2 latach firmy przyjmą nieudanych przedsiębiorców do siebie na etaty; w tym miejscu nastąpi redystrybucja od państwa do właścicieli firm w postaci refundacji składek społecznych. I pewnie po 2 latach będzie można powtórzyć manewr z wysłaniem pracowników na samozatrudnienie...
  • ~wd
    (2017-11-14 08:37)
    fafluchte jak to nie tobsze ze Polska rosnąć w siła ... kto ****** prhrhacowacz na le fact wo
  • ~MA
    (2017-11-14 09:15)
    Panie wątpliwe klasy ekonomisto, PiS dał ludziom możliwość wyboru, kiedy chcą odejść na emeryturę. Gdy ktoś odchodzi w wieku 60 lat to godzi się na niższe świadczenie, które uznaje za wystarczające. 60 i 65 lat to nie obowiązek, a możliwość.
  • ~Nika.
    (2017-11-14 09:08)
    Rzońca-uczeń Balcerowicza ,i to mi wystarcza aby na niego w życiu nie zagłosować ,bo ja pamiętam czasy rządów Balcerowicza, kiedy duży zakład pracy poszedł w prywatne obce ręce ,i mąż zaczął zarabiać tyle, że starczało tylko na opłaty i b.skromne życie przez tydzień,pamiętam również że nie stać mnie było na kupno zimowych butów dla dziecka,o kurtce nawet nie wspomnę.Nigdy nie zapomnę nie przespanych i przepłakanych nocy tej szui.
  • ~Lex
    (2017-11-14 09:28)
    Przykre ale to następny w PO miernota pomimo ze ma ambicje i wizje to dalej brnie w nsrracje bylych uzdrawiaczy rostka. balcerka.rosatka
  • ~fak
    (2017-11-14 09:19)
    Chciałby stworzyć, znów, raj dla złodziei!
  • ~Bartosz
    (2017-11-14 09:13)
    No zwyczajny geniusz ekonomiczny nam się marnuje. Choć ja bardziej cenię opinie i działania ekonomiczne Pana, który w pobliżu moich okien zbiera aluminiowe puszki. Opinie jego na ten te mat są rozsądne i praca użyteczna. Mam nadzieję ze Polacy nie zechcą popełnić zbiorowego ekonomicznego samobójstwa oddając władzę geniuszom pod sztandarem PO. Koszmar.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-11-14 09:26)
    O ZAPRZANIEC-PO jest SZOKOWANY ,że NARÓD nie chcę być Niewolnikiem ,pod BATOGIEM PO.HAŃBA WAM.
  • ~Kena
    (2017-11-14 09:35)
    Szaman z PO bez szans na swoje chochole podrygi.
  • ~ciekawy
    (2017-11-14 09:21)
    I ty w to wierzysz co mówisz?
  • ~tero jo bufetowa HGW
    (2017-11-14 09:10)
    @@@~no name!!! POjacu jeśli mam POstubecką/POsteSBecką złodziejską Polskę PO=lactwa wybieram powrót cyt. ...do socjalizmu, ale teraz wg zasad słońca z żoliborza. Żolibórz napisałeś z małej litery i takie niedouczone chciały dalej zarządzać cieplejszą wodą!!!

Może zainteresować Cię też: