Obniżka wieku emerytalnego to nowe liberum weto. "Prezydent Duda z powodu tej decyzji będzie na liście hańby"

| Aktualizacja:

Jaka siła polityczna ponownie podwyższy wiek emerytalny, skoro wówczas inne ugrupowanie natychmiast weźmie odwrócenie tych zmian na sztandary? - pyta w rozmowie z "DGP" Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

wróć do artykułu
  • ~znów się POżygałem
    (2017-11-19 11:41)
    A gdzie ta rzońca sie ulągła ?
  • ~zimny trup
    (2017-11-19 11:37)
    Drugi Łysy Vincent ekonomii się znalazł ? A gdzie program Panie vel Balcerowicz, czy znów będziemy schładzać zimną gosPOdarkę ?
  • ~OBUCHEM PRZEZ LEB
    (2017-11-18 12:33)
    JUZ SAM TYTUL ARTYKULU: -"Obniżka wieku emerytalnego to nowe liberum weto. "Prezydent Duda z powodu tej decyzji będzie na liście hańby"" ....mowi nam, ze caly artykul jest tyle warty, co sam artykul i prowadzacy w nim dyskusje dwaj panowie ..... ....prostackie formy przekazu skierowane do dolnych segmentow "elit" PO-wskich ....autorzy tego tekstu licza na to, ze wsrod malokumatych czytelnikow beda w stanie przymycic kilka prymitywnych, agitacyjnych, BEZWARTOSCIOWYCH tresci, gdyz jak do tej pory taka agitacja skutecznie trafiala do umyslow malowymagajacych oglupialych taka Propaganda czytelnikow .... a poniewaz wyszukiwanie przykladow z tekstu, kopiowanie ich i napisanie uzasadnienia, to po prostu stracony, prywatny, a cenny czas , zatem szczerze mowie od razu, ze mi sie nie za bardzo chce..... ale....zapewne choc jeden przyklad swiadczacy o smiesznosci tego intelektualnego bubla by sie przydal, by nie byc calkiem goloslownym, Prawda? ...zatem prosze: 1. –„Wspieram Platformę Obywatelską powodowany niepokojem o przyszłość naszego kraju, a nie własnymi ambicjami. „ Ze co? …. ha ha ha ha ha ha ha ….. chlopisko sobie ja*ja robi z inteligencji polskich czytelnikow najwyrazniej …..….i zaraz, jak juz, drugi cytat: 2. –„ U nas polityka sprowadza się do łgania. Każda? Uprawiana też przez PiS i PO, i Nowoczesną? Obiecuję, że nie będę łgał.“ Majac w glowie wydarzenia, kiedy u sterow rzadow byla barbarzynska, destrukcyjna wladza PO-PSL te slowa wzbudzaja po prostu niekontrolowana salwe smiechu….. bo nigdy by mi do glowy nie przyszlo, ze w szeregach PO jest tylu aniolow ….:)))) …doswiadczenia minionych lat, jak rowniez i biezacych wydarzen sugeruja, ze to bylo i jest srodowisko na wskros patologiczne i kryminalogenne …
  • ~o
    (2017-11-17 15:49)
    POlactwo nie musi myslec SOROS im dokladnie POwie jak najlepiej robic,zeby zarobic i sie nie narobic
  • ~~~s
    (2017-11-16 12:13)
    Panie Rzońca coś pan pobladł
  • ~sp
    (2017-11-16 09:27)
    On plecie, nie pierwszy raz.
  • ~xyz
    (2017-11-16 08:28)
    Wypowiedż słynnego platformerskiego analfabety finansowego Partii Oszustów i zdrajców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~fd
    (2017-11-15 20:35)
    przecież to głupek
  • ~internautka 50+
    (2017-11-15 07:06)
    Pinindzy nima i nie będzie, tak mówił ekonomista peowski. Teraz następny ,,ekonomista" mówi o hańbie z powodu powrotu wieku emerytalnego . A przecież peowskie mądrale wiedzieli że Polacy nie chcą pracować do us...j śmierci! Wg mnie hańbą dla Polski były rządy PO przez osiem lat.Co bo co dobrego bowiem wydarzyło się w ciągu tego ośmioletniego rządzenia.Może wyprzedaż majątku, może afery jedna po drugiej?
  • ~Nierdzewne Gwoździe Przyszłości
    (2017-11-15 03:25)
    Jak byłyśmy jeszcze małymi zardzewiałymi gwoździkami, a może nawet drewnianymi dziećmi Króla Ćwieczka - to obiecywano nam trzypasmowe elektryczne trotuary w każdym dużym mieście, a po zapałki do kiosku na rogu mieliśmy latać własnymi helikopterami! ---------- A jak jest - każdy widzi!!! - W kiosku na rogu są tylko zapalniczki jednorazowego użytku, "Gazeta Wyborcza" i kolejne zeszyty komiksu "Alicja w Krainie Rozczarowań"!
  • ~j23
    (2017-11-14 22:32)
    Ten wiek został PRZYWRÓCONY, a nie "obniżony"! Czy ciągle będziemy słuchać o "obniżce" wieku emerytalnego?!
  • ~###
    (2017-11-14 20:07)
    Pier.dol się ekonomisto.
  • ~Pracujący emeryt
    (2017-11-14 18:13)
    Głupszego człowieka nie widziałem, kto mu zabrania pracować do 90, mam 70 i dalej pracuję na etacie w państwowej firmie ,jak cię potrzebują możesz pracować ale mam wybór a ten mądrala na siłę chce ludzi zmuszać do pracy ,żeby inni wywozili pieniążki a idż do d....
  • ~Nie przesadzajmy...
    (2017-11-14 17:40)
    Nie przesadzajmy z liberum veto z powodu obnizenia wieku emerytalnego. W Niemczech mozna przejsc na wczesniejsza emerytura 5 lat wczesniej czyli od 62 r. zycia, ale przeciez Niemcy zyja dluzej niz Polacy. Niemka decydujac sie na wczesniejsza emeryture dostaje nizsze swiadczenie o 6% za kazdy rok. Kto chce przechodzi, kto chce pracuje. ----- Nie widze problemu w obnizeniu wieku emerytalnego dla kobiet w Polsce do 60 roku zycia. ---- Problem jest w niskiej emeryturze, dlatego nalezy dolozyc czesc socjalna do swiadczenia emerytalnego naliczanego wedlug skladki zdefiniowanej wysokosci 1/5 przecietnego wynagrodzenia, czyli na dzien dzisiejszy nieco powyzej 800 zl brutto.
  • ~track
    (2017-11-14 16:50)
    Wywody podobne do czasu zagłady Polski przez Balcerowicza co nie oznacza że pisowskie rozdawnictwo nie degraduje finansów skutkiem czego jest drożyzna, np10 jaj dla Niemca to tylko1euro.
  • ~Grzechu_comeback
    (2017-11-14 14:15)
    UMRĘ ZE ŚMIECHU!!!: "niekompetentnych osób, wyprowadzanie pieniędzy do zaprzyjaźnionych mediów, firm, fundacji, stowarzyszeń." A co było za PEŁO? A co zdziałaliście w temacie AKCJA CIECH? Piękne czyszczenie bilansu i sprzedaż za 1/2 ceny! Finansowanie Wałęsy, z którego TW Bolek się nie wywiązał! Ba, NIKT go nie prosił o to ani nie rozliczał! O tym REDAKTOREK prowadzący pamiętać nie chce?! A co z MAFIAMI VATowskimi?! Cisza...wymowna z OBU stron. A co do "odejść" z pracy na skutek 500+ to tylko potwierdzenie "raju" zielonej wyspy z pleśni budowanej na głodowych pensjach. DER DZIENNIK wiernie trwa w swojej misji.... a pan ekonomista zupełnie do siebie nie podobny..... widocznie przytulanie się do ośmiorniczkowej ferajny wpływa na wizerunek.
  • ~zawiedziony
    (2017-11-14 14:07)
    i znow objawil sie nam nowo-rodek z PO ; byles 5 lat temu czemu nie zablysnales przed wyborami? wygrala by PO a tak! ja musialem po 8 latach uznac,ze PO to dziadostwo, zbieranina cwaniakow,klamcow,oszustow od recydywisty do lidera malarza kominow.
  • ~mariolka
    (2017-11-14 14:02)
    Jaka partia taki ekspert.
  • ~prokurator
    (2017-11-14 13:55)
    PO nie wygra wyuborow,wiec nikogo nie postawi åprzed sadem,. tylko to PO bedzie sadzona.
  • ~Pamietaj wnuku 500+
    (2017-11-14 13:51)
    Pamietaj wnuku 500+, tylko dziadek z "kominowa emerytura PiSowska " dotowana przez ubozszych , w tym rowniez przez biednych emerytow, zapewni ci studia na Harvard University.

Może zainteresować Cię też: