Nadciąga fala ubogich emerytów. Wbrew oczekwaniom rządu setki tysięcy osób przejdą na wcześniejszą emeryturę

Wbrew oczekiwaniom rządu setki tysięcy osób od razu skorzystają z obniżonego wieku emerytalnego.

wróć do artykułu
  • ~Babcia
    (2017-08-04 07:39)
    O jakiej wcześniejszej emeryturze piszecie???? Przestańcie manipulować prawdą.Ja rozpoczynajac karierę zawodową ,miałam zapewnienie państwa że,pracować będę do 60 lat.Nie jesteśmy niewolnikami aby pracować do śmierci.Gdybym te pieniądze ,które wydałam na składki ZUS ,mogła odkładać na starość ,to już dziś byłabym emerytką i nie musiałabym czekać jeszcze rok, ze strachem że, nie dożyję emerytury.
  • ~9876
    (2017-08-04 06:46)
    TEN KRAJ NIE RADZI SOBIE Z NICZYM OD DEKAD BIEDA POGANIA GORSZĄ BIEDĘ KRADNĄ WSZYSTKO CO SIĘ RUSZA POLACY WSZYSTKIE TE WŁADZE ROZGONIĆ INACZEJ ZGINIEMY
  • ~Młody duchem
    (2017-08-04 07:45)
    Idąc w wieku 60 lat zamiast 65 i mając najniższą emeryturę 1000 zł to i tak lepiej, bo przez 60 miesięcy pobiorę 60 tys zł, a jak popracuję 5 lat dłużej to może wzrost mojej emerytury będzie o 150 zł.Skoro przez 35 lat wyszło 1000 zł. To żeby odzyskać 60 tys zł których nie pobierałem to musiałbym otrzymać 400 emerytur
  • ~ikto
    (2017-08-04 08:45)
    Jaki znowu "obnizony" wiek emerytalny?! Pogielo kogos juz zupelnie! To jest POWROT do poprzednich zasad BEZPRAWNIE zmienionych!!!!!
  • ~ojojoi
    (2017-08-04 10:28)
    ale niemieckie media martwią sie o polskich emerytów
  • ~Macisław Płatow
    (2017-08-04 08:19)
    Pytanie KTO chce iść na emeryturę? Odpowiedż to Pracownicy fizyczni: murarz , drogówka ,itd. Ale też ludzie będący na wypłatach Chorobowych. A pisz pany ,niech robią do 100 lat.
  • ~aaa
    (2017-08-04 10:32)
    Pracując 38 lat ( 26 lat jako położna i 12 lat działalność gospodarcza) emerytura 1660zł. Na co jeszcze czekać.
  • ~BRAWO emeryci
    (2017-08-04 13:41)
    SUPER wiadomosc :) PiS-iory w szoku,bo myslaly,ze stare dziadki zgodza sie na dluzsze oranie ,obiecujac im jakies smieszne 8% wiecej,ha,ha,ha.....Brawo emeryci[przyszli]....,nie dajcie sobie wciskac ciemnoty,cwaniacy w garniturach z Wiejskiej planowali sobie,ze obiecaja Wam troszke wiecej emerytury,bylebyscie popracowali troche dluzej..,bo tak naprawde to w duchu mieli nadzieje ,ze Wy w ogole tego wieku emerytalnego nie dozyjecje.To jest wlasnie prawdziwy powod tego namawiania do dluzszej pracy.W ZUS-ie otwieraliby wtedy szampana ,butelka,po butelce,swietujac,ze kolejna osoba nie zostala emerytem,bo wczesniej ...zmarla w pracy.Wtedy te wszystkie skladki przepadaja i urzedasy ZUS-owskie mogliby sie bawic za nieswoje pieniadze.PODAWAJCIE ta informacje dalej,bo to jest bardzo wazne !!! :) PiS klamie na kazdym kroku..,tak samo jak sklamal Prezydent DUDA,obiecujac PRZED wyborami,ze pomoze[konkretnie] FRANKOWICZOM....A co zrobil ? Info ogolnie dostepne w necie,jak ich wyrolowal i na czym ta pomoc bedzie polegala.Jedna wielka kupa smiechu...Ludzie dali sie kolejny raz nabrac.
  • ~Zło,dziejeZ3rp
    (2017-08-04 10:27)
    Do takiej biedy emerytalnej Polaków doprowadziła ż,yd okomuna 3rp. ..Ok radli nas Polaków i teraz dają głodowe emerytury. Żeby ich sz lag trafił !!! Odebrać nieudokumentowane majątki złodziejom. !!!
  • ~kkkk
    (2017-08-04 21:13)
    beda umierac z biedy--to ukryta eutanazja ,bedzie na 500 plus
  • ~stara schorowana pracujaca
    (2017-08-05 14:08)
    lepiej byc ubogim emerytem niz harujacym biedakiem, ktory ma zniszczone zdrowie, niedowidzi, niedoslyszy, kregoslup boli, cale cialo jeczy i kweczy, a nikt kto nie dozyl 60tki majac staz pracy 35 lat, 3 fakultety, 4 podyplomowki, zarabiajac cale zycie grosze, nie mogac zadbac o zdrowie ani wypocznek, nikt z resortowych dzieci czy uprzywilejowanych kast, nikt tego nie zrozumie!
  • ~vis
    (2017-08-05 20:29)
    Prawda jest taka, że w Polsce powinien być równy wiek emerytalny dla obu płci - np. 65 lat. To i tak nie zapewnia zniwelowania nierówności, ale mężczyźni żyją na emeryturze krótko a kobiety długo. i to nie jest sprawiedliwe tylko drogie w utrzymaniu i nie zapewnia kobietom odpowiedniej wysokości emerytury.
  • ~Zusia
    (2017-08-06 08:39)
    Bierz nowy emerycie teraz co się da,bo póżniej nawet tego nie dostaniesz.
  • ~miki
    (2017-08-04 18:19)
    i tak wszyscy zostaną ostatecznie klientami pomocy społecznej - więc po co te czary? i tak ten koszt społeczeństwo poniesie...
  • ~krzysztof
    (2017-08-04 11:56)
    DLACZEGO W PZU, ORLENIE ,KOPALNIACH I INNYCH PAŃSTWOWYCH FIRMACH CZŁONKOWIE PISU ZARABIAJĄ PO KILKA- DZIESIĄT ALBO PO KILKA SET TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE A DLA SZEREGOWYCH PRACOWNIKÓW NIE MA PODWYŻEK I DLATEGO SĄ NISKIE EMERYTURY
  • ~LAS
    (2017-08-05 05:22)
    Niestety w Polsce ciągle panuje przekonanie, że państwowa emerytura powinna pokryć wszystkie koszty życia seniora. Tymczasem prawda jest taka, że w żadnym kraju, emerytura nie wystarcza na przeżycie w starszym wieku. Musimy pamiętać, że emerytalne lata każdego człowieka są bardzo kosztowne i należy się do nich przygotowywać finansowo przez kilkadziesiąt lat. Zeby utrzymać dobre zdrowie i sprawność fizyczną po 60-tym roku życia musimy wygodnie mieszkać, prawidłowo się odżywiać, chodzić do dobrych specjalistów w dziedzinie medycyny, fizjoterapii, dentystyki, kosmetyki. Powinniśmy mieć pieniądze na rozrywki i podróże. Niestety jeszcze nigdzie nie wymyślono takiego rajskiego systemu, w którym państwo myślałoby za indiwidualnego obywatela i za niego pracowało. W naszej ojczyżnie mamy dodatkowo taki krzywdzący sposób myślenia, który zezwala dorosłym dzieciom wykorzystywać finansowo swoich rodziców. Jest to okrutny dla seniorów system, który skraca długość ich życia o kilkadziesiąt lat.
  • ~łapy precz.
    (2017-08-06 16:31)
    Wolę Polskich emerytów niż watachy islamskich nierobów her Dziennik.!!!!
  • ~prezes
    (2017-08-04 13:44)
    tekst ma inny tytul niz tresc.Ma byc o biednych emerytach,a jest o wczesniejszym przejsciu na emeryture w normalnym wieku,nie obnizonym,jak tu slusznie pisza ludzie na forum.Obnizony wiek to bylby np.55 lat,nie 60.Co do marnaych emerytur dla tych ludzi to smutna prawda-sporo osob bedzie zaskoczona jak mala emeyrture przygotowal dla nich ZUS,czesto glodowa,za ktora nie zaplaca rachunkow mieszkaniowych i kupia jedzenia,lekow,proszku do prania,itd. na caly miesiac.Ludzie czesto nie rozumieja,ze to juz nie system PRL,gdzie byla tkzw.srednia emerytura pracownicza,nie za wielka ale dalo sie z bieda zyc.Dzis bedzie wyplacane tyle ile kto na koncie ZUS uzbieral,a sporo osob mialo oficjalnie marne pensje,a szef placil "pod stolem".Ta kase "pod stolem" bez wplat na ZUS, ludzie juz dawno wydali na auta,wakacje,meble,itd.- watpie aby ludzie ja skrupulatnie odkladali na starosc,znam mentalnosc ludzi u nas-jest kasa,wydac,a na emeryturze "jakos to bedzie".Otoz nie wiadomo teraz czy "jakos to bedzie",bo moze nie byc jakos,moze byc bardzo zle.Jezeli ktos ma mieszkanie w bloku z czasow duzej rodziny,np. 3 pok,ok 75m2,to ma oplat ok.900 zl z pradem,gazem,kablowka,telefonem,garazem.Czasem wiecej.jesc cos musi,kupic leki,jakies buty,ubranie,itd.To kosztowalo go doatad np. 1 tys na osobe lub wiecej.No,i niech on dostanie np. 1200 zl emerytury?No, i jak to bedzie?"Jakos to bedzie" nie zadziala,moze byc wielka bieda-chyba,ze dzieci pomoga,chyba,ze sprzeda duze mieszkanie i zamieszka w 30 m2,chyba,ze ma inne dochody-np.wynajmuje mieszkanie po dziadkach.Troche ludzi bedzie pracowac na czarno,czesc wyjedzie za granice,np.panie do opieki nad starszymi osobami w RFN.Masa ludzi bedzie jednak biedowac-obawiam sie.Taka grupa,tkzw.biednych emerytow powstala juz w RFN,nie stac ich na nic,wynosza sie z mieszkan w centrum miast i jeszcze urzad socjalny im doklada aby nie umarli z glodu.Sa to juz duze ilosci ludzi.Bogaci emeryci sa w RFN nadal ale to stara generacja,ktora zaczynala prace za Adenauera,oni mieli zawsze pewna prace,etat i duze pieniadze oraz dostaja sporo w spadku po rodzinie.Znam takich,ktorzy maja po 3 domy w miastach i wszystkie wynajmuja,a sami siedza prawie stale na wakacjach gdzies na poludniu.
  • ~nji
    (2017-08-04 17:21)
    Nie "po obniżeniu wieku emerytalnego" tylko przywróceniu, po podwyższeniu go przez rudego. Trzymajmy się faktów.
  • ~coco
    (2017-08-07 19:37)
    Będziecie się śmieć jak w październiku się okaże że nie ma na wypłaty tych wcześniejszych emerytur. Bo rząd cienko przędzie a naobiecywał ...

Może zainteresować Cię też: