Szef "Solidarności" do KE: Niższy wiek emerytalny kobiet to przywilej

| Aktualizacja:

Niższy wiek emerytalny kobiet to przywilej, nie dyskryminacja; KE próbuje ingerować w suwerenne decyzje polskich obywateli - napisał w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

wróć do artykułu
  • ~cyc
    (2017-09-13 04:11)
    Dlaczego facet ma płacić za te przywileje
  • ~babcia
    (2017-08-30 07:13)
    NIestety ja takze nie rozumiem dlaczego w Polsce kobiety maja ten specjalny przywilej jak chodzi o emeryture. Nigdzie na swiecie--o ile wiem--tego nie ma. Mezczyzni pracuje ciezko i intensywnie. Wynagradzanie kobiet za wychowywanie jednego lub dwojga dzieci to zupelny luksus.
  • ~Kostka
    (2017-08-29 14:59)
    Oczywiście... w świetle tej pokrętnej logiki fakt, że od kobiety oczekuje się pracy na dwa lub trzy etaty (praca zawodowa, sprzątaczka, opiekunka do dziecka) też jest przywilejem - bo to w końcu takie piękne powołanie, całkowicie niedostępne dla mężczyzn przecież. Wiek emerytalny powinien być zrównany, bo nie ma żadnego obiektywnego powodu do tego żeby był różny. Do tego statystycznie kobiety żyją dłużej, więc to może powinniśmy dać mężczyznom szansę na odpoczynek przed śmiercią ;) ?
  • ~szopa michalina
    (2017-08-20 21:01)
    jesli wiek emerytalny kobiet a mezczyzn to dyskryminacja to co powiecie na temat roznic w wysokosci emerytur kobiet a mezczyzn to nie jest dyskryminacja,
  • ~don
    (2017-08-08 10:03)
    zadamy równego traktowania pracowników POLAKOW w firmach unijnych tak jak Niemców, Holendrów ....i rownej wypłaty w calej uni jak rownouprawienie to równouprawnienie
  • ~don
    (2017-08-08 09:54)
    ci którzy pracuja ponad miare za marne grosze wysyac listy do do uni
  • ~don
    (2017-08-08 09:48)
    moze unia zajmnie sie tym ,ze pracownicy pracuja wiecej niz 8 godzn i nikt im za to nie płaci i dlaczego nasze pensje sa o wiele mniejsza stawke za ciezka prace niz w uni
  • ~sati
    (2017-08-07 08:25)
    Solidarność to była,teraz to jakaś grupa wsparcia pisu
  • ~slazak
    (2017-08-05 07:38)
    Nie ma dnia bez awantur. Polska istny dom wariatow, Naczelnikowi palacyk na starosc , pochowek i na wawelu szykuja, no i oczywiscie wielkie pomniki wybuduja
  • ~Tokarz
    (2017-08-05 04:44)
    Mój szef na worku jest równie mądry jak szef korespondent . Chwyć się chłopie czegoś co robiłeś dobrze ,czyli stań tam gdzie ZOMO i zaprzyjażnij się z prezesem .
  • ~euzebio
    (2017-08-04 21:52)
    no i okazało się ile Franc wie na temat polskich przepisów, cała ta KE się ośmiesza aż przykro jaki brak wiedzy, chyba że tylko rozdmuchać aferę na uzytek POmatolstwa chcą, nie wiem co gorsze
  • ~Adam23
    (2017-08-04 21:13)
    Jak można być takim ciemniakiem? Przecież jeśli kobiety mają te przywileje, a mężczyźni nie, to jest to oczywista dyskryminacja mężczyzn
  • ~tvn
    (2017-08-04 20:39)
    jednak każdy duda u władzy jest powa***lony
  • ~Skorpion
    (2017-08-04 19:44)
    Zatem należy wprowadzić nowelizację ustawy o zapis zrównujący wiek dla obu płci. Po lat 60 i sędziny i sędziowie. Od razu odbijemy mu argument. Będzie kosztowało to parę groszy więcej, ale uważam że jest to zasadne. Frankowi wysłać skrzynkę bimbru, może być śliwowica.
  • ~Korfanty
    (2017-08-04 17:32)
    No to EU wreszcie uduchowiona. Komisarz Andreewa będzie sprawdzała „ducha" polskiego prawa. Rozumie się, że spawdzan będzie dotyczył jego zgodności z „duchem" europejskim.
  • ~równa i równiejsza
    (2017-08-04 15:09)
    kobiety, ktore urodziły dzieci powinny mieć prawo do wcześniejszej emerytury niż mężczyźni, bo opiekując sie dziećmi mają drugi etat w domu. Regułą jest, że nawet jak mężczyzna angażuje się w wychowanie dzieci, to nigdy w takim stopniu jak kobieta. To wyczerpuje temat równości i dyskryminacji.
  • ~helena
    (2017-08-04 15:04)
    jak nie kijem go ,to pałą.. najpierw były przepisy bolszewickie ,teraz jewropejskie.
  • ~kaktus
    (2017-08-04 15:02)
    Juncker i Timmermans sa najlepszym dowodem, ze ludzie w pewnym wieku nie powinni wykonywac pracy a szczegolnie takiej, ktora wymaga wykorzystania duzego potencjalu intelektualnego...? W przypadku sedziow moze byc podobnie i dlatego powinien byc organ,ktory oceni czy konkretna osoba jest w stanie spelnic tak wysokie oczekiwania....?
  • ~GPU
    (2017-08-04 14:59)
    Ja tez uwazam ze to dyskryminacja męzczyzn.
  • ~Gosc
    (2017-08-04 13:48)
    Jeszcze tylko uzupełnię swój poprzedni wpis, bo chcę iść w wieku 60 lat na emeryturą a zatem równouprawnienie jest na miejscu ze strony UE!

Może zainteresować Cię też: