Obajtek: Moi poprzednicy w Orlenie kombinowali. Są winni zbrodni na polskiej gospodarce

| Aktualizacja:

- W Orlenie miał miejsce proces wyprowadzania majątku za pomocą prostej metody: zyskowny wycinek otaczało się siecią umów, które odsączały zysk, a osłabioną strukturę sprzedawało się za pół darmo kumplom - mówi prezes Orlenu Daniel Obajtek. I zdradza, jak ten mechanizm funkcjonował przez lata.

wróć do artykułu
  • ~wawa
    (2018-09-10 09:22)
    Na Możejkach Orlen stracił 4 mld złotych. Zapłacili kierowcy. A kto kazał kupić Możejki ?
  • ~Krzysiek z Krakowa
    (2018-09-10 09:31)
    No się odezwał kolejny wójt ( po wójcie z Brzeszcze ) którego kaczyński awansował. Na pewno ma pojecie o rafinerii w Pcimiu którym był wójtem miał to na co dzień. Pajace jak każdy w PiS.
  • ~fds
    (2018-09-10 10:01)
    Panie wójt - niech Pan lepiej pilnuje żeby paliwo nie poszło w górę po nowym roku po wprowadzeniu kolejnego podatku. A swoją drogą 300.000zł/mies pensji za doświadczenie w organizowaniu festynów to nie złodziejstwo?
  • ~77
    (2018-09-10 10:29)
    Ciekawe, że wszyscy przedstawiciele PiS wyglądają podobnie, ta kwaśna twarz i grube czarne okulary, niezbyt inteligentne, ale bardzo ambitne
  • ~JamJest
    (2018-09-10 09:34)
    No to teraz tylko patrzeć jak paliwo zacznie drożeć.
  • ~ziutek
    (2018-09-10 10:20)
    Nastepny madry, ktory zrzuca wine na innych, szczuje i pluje. Pisowiec po prostu .
  • ~człowiek kolano
    (2018-09-10 09:38)
    chłopie pańszczyźniany obajtku, w twoim przypadku zbrodnię popełniła sama matka natura!!!!
  • ~bbc
    (2018-09-10 09:34)
    a ci poprzednicy to nie koledzy tego balwana byli przypadkiem
  • ~Zepp
    (2018-09-10 09:59)
    I kto to mówi?
  • ~lemingus
    (2018-09-10 09:58)
    Na Możejkach stracili 4 mld złotych. Zapłacili kierowcy. A kto kazał kupić Możejki ?
  • ~KONSTYTUCJA
    (2018-09-10 11:18)
    PO wyborach rozliczymy cie PiSbolszewicki złodzieju
  • ~Tomek z W-wy
    (2018-09-10 10:58)
    Pan Obajtek zamiast wypisywac oskarzenia w Dienniku poiwinien o swoich odkryciach zawiadomic PROKURATURE!!!!!!
  • ~tak tylko pytam
    (2018-09-10 11:16)
    Znaczy się Jas8nski będzie miał.klopoty?
  • ~babcia
    (2018-09-10 11:34)
    Obajtek, a skad ty sie wziales w ORLENIE? Jakie masz do tego kwalifikacje? Duzo mowisz i na innych nadajesz, ale sam masz nie wiele powodow aby udawac eksperta bez zmazy.
  • ~Athel von Loren
    (2018-09-10 10:34)
    "Premerem byl Jarosla Kaczynski powołana i zaprzysiężona 14 lipca 2006 przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W 2006 r. kontrolowana przez skarb państwa spółka PKN Orlen zakupiła największą na Litwie rafinerię w Możejkach. Właścicielem większości akcji Możejek była rosyjska spółka naftowa Jukos należąca do Michaiła Chodorkowskiego. Skłócony z Putinem rosyjski oligarcha siedział wówczas w więzieniu. Sprzedaż Możejek była dla niego darem losu, tym bardziej że miliardy, które otrzymał za swoje akcje, były poza zasięgiem władz rosyjskich. Począwszy od 2007 roku, jak tylko PKN Orlen przejął władzę w litewskiej spółce, rafinerię w Możejkach zaczął prześladować pech. Na początku awarii uległ kontrolowany przez Rosjan rurociąg Przyjaźń, który dostarczał ropę do rafinerii. Spółka musiała więc dostarczać ropę drogą morską, co było znacznie droższe. Wielokrotnie na terenie rafinerii wybuchały pożary, a Litewska kolej zdemontowała tory prowadzące do Możejek. "
  • ~zin
    (2018-09-10 12:09)
    po blisko trzech latach rzadow PISu znalazl sie specjalista z wytartymi portkami na tylku od siedzenia na fotelu wojta i teraz ocenil ze poprzednicy zle rzadzili
  • ~Rychu
    (2018-09-10 11:25)
    Jeżeli poprzednicy, czyli PO, rozkradali państwo przez osiem lat i wyprowadzali majątek poza Orlen, to chyba, po prawie trzech latach rządów PIS, w takich sprawach powinny być prowadzone, a nawet zakończone postępowania prokuratorskie i sprawy sądowe, aby ukarać tych winnych poprzedników i poinformować obywateli kto ukradł, ile ukradł i kto poszedł do więzienia.. A tu ani widu, ani słychu tylko tylko puste gadanie.
  • ~Norymberdzki
    (2018-09-10 11:37)
    Panie Obajtek ! A zgłosiłeś tą zbrodnię do prokuratury ? Bo jak coś zataiłeś wiedząc o tym to masz paragraf. Zapatrzyli się wszyscy na Kaczyńskiego i teraz rzucają w Polskę błotem bez żadnych konkretów i nazwisk.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2018-09-10 11:03)
    Jeśli to prawda, co mówi p.Obajtek, to powinien on bezzwłocznie skierować sprawę do prokuratury, bo żadne przestępstwa - nawet gospodarcze - nie powinny pozostać bezkarne - bez względu na osoby , przynależności partyjne i ich stanowiska.Wszyscy są róni wobec prawa i sprawiedliwości.
  • ~uoi
    (2018-09-10 13:03)
    Samozachwyt pisowskiego głupka.

Może zainteresować Cię też: