Ciężarowe audi? Fiskus cię sprawdzi!

| Aktualizacja:

Tysiące używanych i nowych audi, volkswagenów i porsche przejeżdża miesięcznie przez naszą granicę. Za żadne z tych aut fiskus nie dostaje nawet grosza z tytułu akcyzy. Kupiona za granicą limuzyna ze stemplem "samochód ciężarowy" w dowodzie rejestracyjnym kosztuje nawet o kilkadziesiąt tysięcy euro mniej niż w polskim salonie. Fiskus ostrzega, że sprawdzi importerów.

wróć do artykułu
  • ~tofik
    (2010-08-20 10:11)
    Tam gdzie nie potrzeba, a można zedrzeć z obywatela, zasłaniają się przepisami unijnymi. Tam gdzie rzeczywiście przepisy w Unii są inne naszych się nie dostosowywuje, bo znowu można zdzierać z obywatela. Banda sk.synów i tyle.
  • ~Grom
    (2010-08-20 10:09)
    Polska krajem absurdu. Samoch ód ciężarowy powinien być jeśli cokolwiek ma byc racjonalnego w tym kraju tylko na podstawie kryteriów ładowności a nie na podstawie kryteriów absurdalnej, będącej szczytem polskiej głupoty, kratki. Jednocześnie ludzie uzywający samochodu osobowego w biznesie muszą mieć pełne prawo do odliczania wszystkich opłat VAT z nim związanych. Gdzie my zyjemy w jakiejś Białorusi. Jesli nasz gumisiowaty rząd nie potrafi wymysleć skutecznego sposobu eleiminowania naciągnięć, to niech wyśle jełopów do wiekszych krajów z Unii na przegląd tego jak to jest tam rozwiązane. Odcinanie rozliczania VAT związanego z kosztami utrzymania samochodów osobowych przez firmy w biznesie w zasadzie należąłoby traktować jak zalegalizowane przestępstwo. Gdzie bowiem obowiązuje zasada, że w biznesie nie mozna używać samochodu osobowego? Jeśli obniża koszty i nie jest wymagany przewóz ładunków to nawet trzeba go uzywać. To jakis Polski koszmart, kwintesencja urzędniczej głupoty. Polskie rządy wprowadzają przepisy i nie kontrolują reakcji obywateli w celu ich ominięcia, jeśli jest furtka to trzeba ja uszczelniać stale tak jak w programach , ale nie można wytwarzać durnowatych przepisów wychodząc z założenia, że tych kombinacji nie da się ominąć i wylewać dziecko z kąpielą
  • ~Polak
    (2010-08-20 09:23)
    Polska polityka jest tak denna, że zawsze zedrze nawet potrójnym podatkiem niż zagwarantuje coś swoim mieszkańcom. Godne życie? Gdzie one jest? Na wiejskiej na pewno. Można wymieniać setki minusów zaczynając od służby zdrowia kończąc na podniesieniu podatków. Taki artykuł pokazuje, że w Polsce są inne prawa niż w UE, pokazuje pazerność biednego państwa polskiego, które tylko szuka jakby tu wydrzeć jeszcze więcej od obywatela.
  • ~sadf
    (2010-08-20 08:39)
    To Polskie urzędasy kombinują, dla mnie prawie każde kombi, to auto z silnikiem powyżej 2 litrów w dieslu, dlaczego robią ze mnie frajera i każą mi płacić 19 % więcej od Helmuda, który mieszka w Niemczech i zarabia w dodatku 4 razy więcej , bo w EURO?
  • ~GrubyWroc
    (2010-08-20 09:59)
    Dopoki panstwo bedzie utrzymywac takie molochy jak nfz, szpitale, tvp, pkp, poczte i inne nierentowne tragedie prl-owskie to bedziemy placili dwa razy za to samo, bo przeciez potrzeba pieniedzy
  • ~mrok
    (2010-08-20 23:27)
    tee gugcia

    masz ładnie wytłumaczone dlaczego do prowadzenia biznesu niekoniecnzie trzeba mieć ciężarówkę. Więc niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego pozwalamy producentowi sałaty korzystać z ulgi bo jeździ lublinem a sprzedawca usług ubezpieczeniowych jeżdżący małym i ekonomicznym smartem nie może korzystać z ulg? albo wszyscy w kosztach uzyskania przychodu umieszczamy faktyczne koszta albo nikt.
  • ~gugcia
    (2010-08-20 17:31)
    akurat w tej sprawie popieram rzad,bo auto ciezarowe to ma byc auto do wozenia towarow i takie ma ulge.Osoby kombinujace jakby tu jezdzic Porsche Cayenne jako ciezarowka i smiejace sie z innych,ktorzy placa normalne oplaty nie zasluguja na zadne wspolczucie i powinny normalnie zaplacic nalezne oplaty.Nie sa to osoby biedne.Normalny,skromny czlowiek do wozenia towaru kupuje dostawczego Fiata Doblo czy VW Caddy ciezarowe lub podobne auto. Takze za granica.Mam przyjaciol w RFN prowadzacych biznes i jakos nie woza salaty Porsche Cayenne, tylko u nas w celu szpanowania przed dyskoteka rodzimi biznesmeni musza miec Porsche,w RFN to na nikogo nie dziala, aby szpanowac trzeba miec dom za milion euro albo wlasny samolot lub duzy jacht.
  • ~hubal
    (2010-08-20 22:07)
    Rafał Poradka, dyrektor wykonawczy Związku Dealerów Samochodów, tłumaczy, że zgodnie z polskim prawem w takim aucie nie dość, że nie powinno być tylnych siedzeń czy pasów bezpieczeństwa, to nawet żadnego wyposażenia
    kojarzonego z pasażerami.
    To niech mi gość wytłumaczy dlaczego takiego np. Passata Variant mogę kupić w Polsce z legalną homologacją ciężarową na 5 osób.
  • ~mihau
    (2010-08-21 12:10)
    "Fikusi" mogą ich pocałować w 4 litery.
    Jedyne co mogą im zrobić to hamsko przeprowadzać drobiazgową kontrolę ich wszystkich płatności trwa to długi i dowalają się do pączków i paluszków.
  • ~waran
    (2010-09-09 10:28)
    (grom) poieram cie w 1000% coz moge dodac proponuje stworzyc PARTIE POLITYCZNA ( o wdziecznej nazwie np :) NOWA DROGA ktora to wykopie tych posranych platformersow pisowcow i cala reszte i w 1 kolejnosci zajmie sie nie trwonieniem naszych pieniedzy ( z akcyzy paliwa i podatkow ) a zacznie INWESTOWACCCCCCCCCC !!! ( TU TRZEBA CHYBA WYSLAC ICH NA JAKIES KURSY bo tylko piprza bez sensu a nie wqiedza co to slowo znaczy) w nasz sytsem drogowy . Jak czytam ze nie uda sie wybudowac drog na 2012 to az mnie sciska - niech te geniusze (z panem grabarczykiem - ktory jest z wyksztalcenia prawnikiem - CO ON WIE O DROGACH !!! I INWESTYCJACH !!! - JAKI PRAWNIK JEST INWESTOREM ??? (wiekszosc z nich zyje z doradzania a nie prowadzenia dziallnosci gospodarczej ) moze pocztaja troche histori to zauwaza ze szanowny pan HITLER wyciagal III rzesze programemm budowy drog .

    Rzygać sie chce zyjac w tej chorej rzeczywistosci - bez drog , z debilnym kolejnym rzadem ktory sobie daje inym zabrania - propozycja PANIE TUSKU I WASZA CALA GAWIEDZI ( ktora miala byc taka sprawiedliwa ) - za to ze karacie obywateli ktorzy chca jezdzic samochodami powyzej 2.0 (wyzszym podatkiem - co znow jest debilne bo skoro wiekszy litraz to wiecej pali wiec wiecej wplywu z vat i akcyzy na paliwo ktora jest glowna skaladowa budzetu :)) ) a wiec panowie rzadzacy zakazuje wam jezdzenia autami powyzej 2.0 !!! zakazuje macie sie bujac jak my szaraki kia , opelkami i fiacikami - was na to nie stac !!! tak jak nas